Sonkal Open 2023

20.5.2023 se konala v Praze mezinárodní soutěž Sonkal Open. Na šesti zápasištích se utkalo přes 300 soutěžících z 24 škol a ze 4 zemí. Účastnili se závodníci ze Slovenska, Chorvatska, Irska a samozřejmě České republiky. Soutěžilo se od žlutého pásku v technických sestavách a od modrého pásku i ve sportovním boji. Soutěž probíhala systémem každý s každým, takže byla přiležitost si hezky zazávodit.

Z Třebíče vyrazilo do Prahy 8 závodníků. Mladší žáci Petr Šoukal a Tomáš Konečný, starší žáci Filip Nejedlý, Marek Šoukal, Sarah Boček, starší juniorka Petra Králová a seniorky, které jely i jako doprovod Eva Šoukalová a Míša Malá.

Nejdříve začaly sestavy žáků, i přes obrovskou snahu se ve velké a kvalitní konkurenci nepodařilo Petrovi, Tomášovi, Filipovi (všichni 8. kup) ani Markovi (2. kup) postoupit ze skupin do dalších bojů o medaile. Seniorkám Evě s Míšou (obě 6. kup) se také nepodařilo postoupit ze skupin.

Sarah (4. kup) svoji skupinu vyhrála a pak i zápas o postup do finále, ve kterém prohrála a získala stříbrnou medaili v technických sestavách. Petra (1. kup) skončila ve své skupině druhá a zápas o 3. místo v technických sestavách vyhrála.

Ve sportovním boji starších žákyň Sarah dva zápasy prohrála a jednou remizovala, což na medaili nestačilo. Marek ve sportovním boji starších žáků do 40 kg dva souboje vyhrál a dva prohrál, jeden dokonce velmi těsně. Získal tak bronzovou medaili. Petra všechny své boje vyhrála, jeden z nich otočila ziskem bodů v posledních vteřinách. Získala tak zaslouženou zlatou medaili ve sportovním boji starších juniorek.

Celkově třebíčský oddíl získal jednu zlatou, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Děkujeme všem závodníkům za skvělou reprezentaci oddílu a gratulujeme k výsledkům. Dále děkujeme Evě Šoukalové a Michaele Malé za koučování a organizaci.

Další fotografií naleznete na Google Fotkách.