FM Open 2023

FM Open 2023

1. dubna 2023 se ve Frýdku-Místku konala oblastní soutěž v technických sestavách, sportovním boji a boji s pěnovými tyčemi (softkick) pro nižší pásky. Soutěže se zúčastnili i závodníci ze Slovenska a Polska. Soutěžilo se systémem každý s každým.

Na FM Open se z Třebíče vydala výprava ve složení mladší žák Petr Šoukal, starší žáci Filip Nejedlý, Marek Šoukal a starší žákyně Sarah Boček. Jako doprovod jela Eva Šoukalová.

Nejdřív začala soutěž v sestavách mladších žáků. Ve velké konkurenci 18 soutěžících Petr (8. kup) 2 závodníky porazil a vyhrál svoji skupinu. Postoupil do finálové skupiny 6 závodníků, kde hned v prvním kole vypadl s pozdějším bronzovým medailistou. V boji s pěnovými tyčemi Petr 2x remizoval, což na postup do bojů o medaile nestačilo.

Filip (8. kup) v  konkurenci 11 závodníků 2 porazil a jednou prohrál, ale to na postup do finálové skupiny nestačilo.
V softkicku vybojoval 2x remízu a pak si zabojoval o 3. místo, zápas skončil opět remízou, v nastaveném čase bohužel prohrál o jeden bod.

Sarah (4. kup) v sestavách 4. – 2. kup vyhrála svoji skupinu a postoupila rovnou do finále, ve kterém se jí nepodařilo zvítězit a získala stříbrnou medaili.

Na stejnou medaili dosáhla v matsogi starších žákyň.

Marek (2. kup) v technických sestavách starších žáků 3. kup – 1. dan ve  své skupině 2x vyhrál a jednou prohrál. Postoupil do zápasu o 3. místo, ve kterém byl úspěšný a získal bronzovou medaili.

V matsogi starších žáků do 40 kg Marek ve 3 soubojích zvítězil a v jednom remizoval a získal zlatou medaili.

Třebíčští závodníci si domů přivezli 1 zlatou, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili. Děkujeme Evě Šoukalové za organizaci a všem závodníkům gratulujeme k výsledkům a děkujeme za reprezentaci oddílu.

Další fotografie naleznete na Google Fotkách.