Jarní soustředění v Heralticích 2023

Jarní soustředění v Heralticích 2023

V pátek 26. května jsme se sešli na soustředění v Heralticích. K večeru po vybalení a ubytování jsme jako vždy běželi lesem do Heraltic a zpátky na chatu. Přitom jsme pilovali různé nácviky technik a zvládli i několik posilovacích her pod vedením Pavla Zejdy (2.dan). Mladší a méně zdatní bojovníci běželi kratší trasu. Ostatní si doběhli pro další dávku posilování k Heraltickému hřbitovu. Po doběhu a protažení byla večeře, po které jsme hráli různé deskové hry. A kdo chtěl, mohl využít finskou saunu.

Hraní deskových her
Hudební doprovod

Po sobotní ranní rozcvičce a snídani nás čekal dopolední trénink, který vedl Jiří Matoušek (2.dan). Věnovali jsme se nácviku bojových technik a různým kombinacím úderů a kopů. Druhou část dopoledního tréninku převzal Vojtěch Fiala (1.dan), a to už byly jenom kopy, kopy a zase kopy. Jirka se mezitím věnoval nejmenším bojovníkům, kterým pomáhal zlepšit se v technických sestavách. 

Nácvik úderu
Nácvik úderu
Úder v podání Michala Kobylarze V. dan

K obědu uvařil Rudolf Matoušek kuřecí čínu s rýží. Následoval polední klid, který někteří využili kopalováníDěti nevydržely zůstat v chatě, a tak venku buď pilovaly sestavy nebo hrály fotbal a jiné hry, co si vymyslely. Odpoledne pokračovalo tréninkem podle technických stupňů. Každý z přítomných trenérů si vzal skupinku, které se věnoval. Pak následovaly závody družstev, která se musela vypořádat s velmi důmyslnou překážkovou dráhou. Družstva prokazovala sílu, obratnost, a někdy i trošičku té lsti. Potom proběhla obří bitva s pěnovými tyčemi. Nejdříve se bojovalo individuálně každý skaždým, ale pak se utvořily dvě armády, které se pokusily napodobit několik bitev z historie Persie. 
 
K večeři jsme si opekli špekáčky a někteří opět využili finskou saunu.

souboj s pěnovými tyčemi
opékání špekáčků

Neděle taktéž začala rozcvičkou, po snídani byl trénink, o který se podělili Vojta Fiala a Jirka Matoušek. Vojta se zaměřil na boxerské techniky a Jirka pro změnu na technické sestavy a krokové boje. Trénink byl zakončen výběhem na výživný nekonečný kopec. O oběd se postaral opět Rudolf Matoušek a uvařil boloňské špagety. Po obědě jsme společnými silami uklidili chatu a mohlo se jet domů. 

Výstup na nekonečný kopec

Počasí nám přálo. Celý víkend krásně svítilo sluníčko, takže se někteří i trošku připekli. Odjížděli jsme plní zážitků a s příjemně namoženými svaly. Děkujeme všem zúčastněným trenérům za organizaci a pomoc s tréninky. A těšíme se na všechny členy oddílu na příštím soustředění v září. 

Další fotky naleznete na Google fotkách.