Ruda Matoušek

Rudolf Matoušek (4. dan)
Vedoucí oddílu

Pracuje jako softwarový manažer ve společnosti Thermo Fisher Scientific. Je absolventem Českého vysokého učení technického v oboru Automatizace v dopravě. Je držitelem 3. trenérské třídy.

Ruda je členem našeho oddílu od založení. Začal cvičit spolu s prvním třebíčským náborem do tehdejší školy Moravia Taekwon-do Academy ze které se postupem vyčlenil náš oddíl. S taekwondem začal během studia na střední škole. Při studiu vysoké školy hostoval ve škole Ge-Baek pod vedením Jiřího Gazdy.

Jeho největším sportovním úspěchem je druhé místo na Mistrovství světa 2018 v kategorii silového přerážení veteránů, několikanásobný úspěch na Mistrovství Evropy 2018 ve veteránské kategorii (3. místo sestavy, 2. místo sportovní boj jednotlivci, 2. místo sestavy tým a 2. místo sportovní boj tým) a titul absolutního mistra ČR v kategorii veteránů z roku 2017. Vedle toho byl součástí týmu seniorů, který v roce 2017 získal zlato v týmovém boji a stříbro v silovém přerážení. V sezoně 2018 je členem národního reprezentačního týmů. Vedle závodění aktivně pomáhá s koučováním a organizací soutěží.

Ruda je předsedou výboru oddílu. Vedle povinností vedoucího se také stará o propagaci oddílu na webu, facebooku, instagramu a youtube. V letech 2015-2016 vypomáhal s propagací taekwonda jako člen propagačního oddělení Českého svazu Taekwon-do ITF.