Aktuální informace kolem COVID

Aktuální informace kolem COVID

Pravidla boje proti nákaze COVID

Náš oddíl se snaží zajistit bezpečí naších členů v rámci našich pravidelných tréninků. Dodržujeme veškerá nařízení vládní nařízení (vydané Ministerstvem zdravotnictví), doporučení Českého svazu Taekwon-do ITF a interní směrnice TJ Třebíč. Vedle opatření budeme otevřeně informovat naše členy o aktuální situaci v oddílu a to prostřednictvím této stránky, případně našeho Facebook Messenger kanálu. Nemůžeme sice odhalovat jména případných nemocných (pokud se tak nerozhodnou sami), ale budeme informovat o tréninkových skupinách kde byla nákaza prokázána a budeme informovat členy se kterými byl případný nemocný v kontaktu mimo tělocvičnu (pokud se o takovéto skutečnosti dozvíme). Máte-li další informace, kontaktujte nás emailem info@koguryo.cz, nebo telefonicky 739587885 (Rudolf Matoušek).

Aktuální situace v oddílu

Od 9. října do (minimálně) 3. listopadu zastavujeme tréninky z důvodu vládních krizových opatření!

17. října, 14:30

Dle informací Českého svazu Taekwon-do ITF zazazují současná vládní krizová opatření sportovní činnost v interiéréch až do 3. listopadu do 23:59. Venkovní sportovnání je možné ve skupinkách do 6 osob. Dříve než 4. listopadu tedy pravidelné tréninky určitě neobnovíme.

I když se nepotkáváme na tréninku, zkuste stejný čas cvičit doma. Po skončení platných omezení budete mít náskok.

8. října, 20:30

Po týdnu v tělocvičně musíme bohužel opět zastavit tréninky. Tentokráte z důvodu vládních krizových opatření ze dne 8. října 2020. Omezení jsou platná do neděle 25. října. Spuštění tréninků ohlásíme až po vyhlášení navazujících krizových pravidel.

4. října, 20:30

Od 5. října pojedou tréninky v omezeném režimu. Cvičenci co se připravují na soutěže (MČR, MČR kup, STM) mohou cvičit bez omezení (limit 130 osob). Ostatní skupiny mají omezení 10 osob uvnitř a 20 osob venku. Ostatní pravidla – rouška ve společných prostorách a pro osoby, které neprovozují sport – platí nadále.

27. září, 12:30

Konečně dobrá zpráva! Druhý člen oddílu s příznaky onemocnění prošel testem na COVID-19 s negativním výsledkem. Na soustředění jsme se tedy do kontaktu s nákazou nedostali. Poslední na co čekáme jsou výsledky kontrolních testů skupiny 10.-7. kup.

24. září, 17:30

Dle zpráv od několika členů cvičících ve skupině 10.-7. kup to vypadá, že všichni půjdou na kontrolní test. Výsledky očekáváme až během příštího týdne a tak jsme rozhodli posunout začátek tréninků až na 5. října. Dobrá zpráva je, že nikdo z této skupiny nehlásil příznaky onemocnění a 10 denní inkubační lhůta končí zítra. Přejeme tedy všem aby jim pevné zdraví vydrželo a aby případný test zvládli s negativním výsledkem!

23. září, 11:30

Byli jsme kontaktováni hygienickou stanicí a požádáni o kontakty s nakaženým členem. Předali jsme kontakty členů, kteří byli na tréninku skupiny 10.-7. kup mezi daty 7.-16. září. Jedná se o zákonný účel zpracování osobních údajů a tak jsme předali kontakty v rozsahu jméno a příjmení člena, rodné číslo člena, telefonní kontakt a v případě členů mladších 18 let potom i jméno a příjmení zákonného zástupce a telefonní kontakt na něj. Pracovníci krajské hygienické stanice zpracují seznam a ověří kdo z členů byl v blízkém kontaktu s nakaženou osobou (méně než 2m od sebe po dobu delší než 15 minut). Tyto členy (jejich zákonné zástupce) budou kontaktovat a domluví se na dalším postupu.

22. září, 19:30

Nemoc COVID-19 byla u dříve zmíněného člena ve skupině “10.-7. kup” bohužel potvrzena testem. Pokud budeme kontaktování hygienickou stanicí, poskytneme jim naši evidenci docházky. Pro všechny členy kdo byli na tomto tréninku od 8. září doporučujeme omezit kontakt s okolím a v případě zdravotních potíží konzultovat telefonicky zdravotní stav se svým lékařem.

22. září, 13:30

Byli jsme informováni o dalším členovi, který jeví příznaky onemocnění. Daný člen se účastnil víkendového soustředění. Protože jsme na soustředění měli různé členy z různých tréninkových skupin a několik trenérů, rozhodli jsme se do konce měsíce září zrušit všechny tréninky.

18. září, 20:30

V pátek 18. září jsme byli informování, že u jednoho člena oddílu chodícího do skupiny 10.-7. kup se 17. září projevily příznaky nemoci s tím, že se dozvěděl o kontaktu s osobou pozitivně testovanou na onemocnění COVID-19. Daný člen/členka oddílu je v domácí karanténě a k dnešku stále čeká na výsledky testu.

V pátek jsme informovali o pozastavení tréninků skupiny 10.-7. kup a požádali všechny členy ze skupiny 10.-7. kup aby nejezdili na víkendové soustředění (sobota 19. září).