Mistrovství ČR barevných pásků

1.-3. října 2021 proběhla v Ostravě soutěž Mistrovství České republiky barevných pásků, na kterou z Třebíče odjelo 5 našich závodníků Sarah Boček, Marek Šoukal, Marie Anna Fejtová, Petra Krčálová, Pavel Vobůrka a kouč Michaela Malá.

V sobotu, šli jako první na řadu mladší žáci, kteří soutěžili v technických sestavách. Sarah Boček předvedla krásnou sestavu, která na soupeřku bohužel nestačila a tak z dalších bojů vypadla. Marek Šoukal postupně porážel všechny své soupeře. Postupně se dostal až do finále ve kterém bohužel těsně prohrál. Marek svým výkonem získal stříbrnou medaili. Poté přišel na řadu senior Pavel Vobůrka který Markův výkon zopakoval a získal stříbrnou medaili. Speciální přerážení nebylo pro Marka a Pavla úspěšné, když se jim nepovedla nominační technika. Ve sportovním boji to Pavlovi bohužel nevyšlo, ve vyrovnaném boji těsně prohrál. V silovém přerážení Pavel vybojoval stříbrnou medaili.

V neděli probíhala soutěž juniorů a juniorek kde měl třebíčský oddíl dvě závodnice Petru Krčálovou a Marii Annu Fejtovou. Na technické sestavy a speciální přerážení ani jedna závodnice neuspěla ale na sportovní boj si to vynahradily. Marie vybojovala bronzovou a Petra zlatou medaili.

Třebíčští závodníci si tedy z MČR Kup přiveli celkem 5 medailí: 1 zlatou, 3 stříbrné a 1 bronzovou. Gratulujeme!

Speciální díky patří Pavlovi Vobůrkovi a Michaele Malé za pomoc s organizací výpravy a dopravu závodníků na soutěž.