Zkoušky barevných pásků

Zkoušky barevných pásků

20. června proběhly tradiční předprázdninové zkoušky barevných pásků Českého svazu Taekwon-do ITF pod vedením mezinárodního instruktora Mgr. Michala Kobylarze (4. dan). Na zkoušky se zaregistrovalo 35 uchazečů, kteří úspěšně prošli oddílovými předzkouškami. Po úvodním nástupu a složení slibu taekwonda pod vedením Jiřího Matouška (2. dan) zkoušky začaly.

Jako první začali nastupovat nováčci z letošního roku. Sestavy Saju Jirugi a Saju Makgi se rychle střídaly a po pár minutách přišli na řadu žadatelé o žlutý pásek. S Saju Makgi přibyla tedy sestava Choon-ji tul a samostatný nácvik na tří krokový boj.

Další skupinka skládala zkoušku na žluto-zelený pásek předvedením sestav Choon-ji tul a Dan-gun tul. Po sestavách následovalo cvičení tří krokového boje ve dvojici. Zde byla vidět velká nervozita, která způsobila tu a tam nějakou drobnou chybičku.

Žadatelé o zelený pásek ukázali sestavy Dan-gun tul, Do-san tul následované tří krokovými a dvou krokovými boji. Bylo vidět, že tří krokové boje byly zvládnuté lépe než dvou krokové nicméně tu a tam se drobná chybička taky ukázala.

Před koncem zkoušek se ke slovu dostali čtyři žadatelé o modrý pásek: Petra Krčálová, Vendula Loubová, Dan Vlk a Jirka Kučík. Všichni pilně cvičili a tak si dovolili skládat dvě zkoušky najednou. Předvedli tedy sestavy Do-san tul, Won-hyo tul a Yul-gok tul následované dvou a jedno krokovými boji s domluvou. Vyvrcholením jejich zkoušky bylo přerážení cvičné desky kopem ap chagi.

Zlatým hřebem zkoušek byli žadatelé o červený pásek. Kristýna Filipová, Marie Anna Fejtová a Filip Matoušek. Filip navíc žádal o dvě zkoušky najednou a tak nejprve sám zacvičil sestavu Yul-gok tul. Potom se k němu přidala děvčata a zacvičili sestavy Joon-gun tul a Toi-gae tul. Po sestavách následoval jedno krokový boj bez domluvy a polovolný boj kdy jeden z účastníků nejprve útočí třemi libovolnými technikami nohou nebo rukou a druhý se brání. Vše se potom hned opakuje s tím, že role útočníka a obránce se mění dokud nejsou zastaveni. Nakonec všichni předvedli silové přerážení. Filip ap-joomuk jirugi a Kristýna s Májou sonkal yop terigi. Potom všichni předvedli kopy dolmyo chagi s otočkou o 180 stupňů a obloukový kop dollyo chagi.

Na závěr zkoušek si všichni nastoupili a mezinárodní instruktor Michal Kobylarz přečetl výsledky. I přes některé drobné chybičky zkoušky barevných pásků nakonec všichni zvládli. Ti nejúspěšnější navíc obdrželi pamětní diplom, který jim bude připomínat jejich velmi dobrý výkon.

Fotky ze zkoušek naleznete ve sdíleném albu google fotek. Budeme moc rádi přidáte-li do alba i svoje fotografie.