1. kolo celorepublikové testování členů STM

O druhém červnovém víkendu proběhlo 1. kolo celorepublikového testování členů středisek talentované mládeže (STM). Třebíčský oddíl vyslal do týmu STM Jižní Morava žáky Denisu Frajovou, Petru Krčálovou, Filipa Matouška a juniory Daniela Vlka a Vojtu Čecha. Soutěž probíhala v super moderní Atletické hale v Ostravě. Třebíčské bojovníky a bojovnice vedl kauč Rudolf Matoušek.

V sobotu dopoledne po příjezdu do Ostravy se tým zaregistroval. Při vážení se Vojta Čech o necelý kilogram nevešel do svojí váhové kategorie a rozhodl se, že nadbytečnou hmotnost ještě shodí. Času bylo dost. Vojta oblékl všechno oblečení co měl a v úporném vedru začal skákat panáky, cvičit angličáky a pobíhat před halou. Po necelých 30 minutách a 2 kontrolních váženích se Vojtovi konečně na váze ukázalo to správné číslo!

Po registraci jsme vyrazili na oběd do nedaleké restaurace. Ta bohužel kapacitně nestačila a tak jsme museli dlouho čekat na svoji porci.

Po obědě 1. kolo celostátního testování členů STM začalo soutěží žáků. Po týmových sestavách začaly i individuální technické sestavy. V nich se bohužel nepodařilo získat žádný s cenných kovů. První medaili vybojovala za třebíčské bojovníky Denisa Frajová a to hned tu nejcennější! Ve finále sportovního boje nad 55kg těsně porazila bojovnici ze školy Ge-Baek Hosin Sool. Další z bojovníků kdo dosáhl na cenné kovy byl Filip Matoušek. V nabité kategorii sportovního boje do 50kg vybojoval bronz. Z individuálních soutěží to bylo všechno.

Filip Matoušek byl vedle individuálních soutěží nominován i do týmových soutěží. Zde se zapojil do sportovního boje mladších žáků a byl platným členem. S týmem STM Jižní Morava se prodral až do finále, kde těsně prohráli s týmem STM Praha 2. Vedle bronzové medaile z individuální soutěže si tedy Filip domů dovezl i stříbro z týmových bojů.

Sobotní soutěž skončila a tak jsme vyrazili do Low Cost Hotelu. Hotel měl vždy 2 pokoje spojené chodbou s toaletami a poněkud odpudivou sprchou. Nebylo to sice nic moc, ale přespat se tam dalo. Naštěstí jsme pokoje sdíleli jen s členy STM Jižní Morava.

V neděli ráno jsme vyrazili na snídani. Snídaně byla ve vedlejší budově. Prostory většího bytu byly upraveny na jídelnu. Jídlo servírované formou švédských stolů bylo dobré a tak jsme se pořádně posilnili. Na snídani dorazili i bojovníci z jiných týmů, ale nijak jsme se nemačkali. Po snídani jsme vyrazili do atletické haly.

Soutěž začala opět týmovými sestavami. Tým mladších juniorů z STM Jižní Moravy zde vybojoval bronzovou medaili. Náš Vojta Čech byl součástí týmu jako náhradník. Do bojů sice nezasáhl, ale pečlivě s týmem trénoval kdyby náhodou někdo nemohl nastoupit. Po skončení týmových sestav nastoupil náš Dan Vlk do soutěže technických sestav zelených pásků. Zabojoval a podařilo se mu získat bronzovou medaili!

Blížilo se poledne a tak jsme nečekali a vyslali naše bojovníky na oběd. Restaurace sice ještě nebyla otevřená, ale bylo lepší stát 20 minut u dveří, než hodinu ve frontě. Strategie se ukázala jako úspěšná a tým se vrátil po 30 minutách spokojeně najedený. Druhá parta, která byla tou dobou zapojena v soutěži takové štěstí neměla. Po více než 60 minutách sice usedli k jídlu, ale po dlouhém čekání na polévku se museli vrátit do haly kvůli začínající disciplíně ve speciálním přerážení. Do fronty na oběd tedy museli ještě jednou. Jídelna se ukázala jako nejslabší článek. Asi by nebylo od věci aby supermoderní ostravská atletická hala měla svoji vlastní samoobslužnou jídelnu připravenou obsloužit stovky strávníků.

Odpoledne vypukly soutěže ve sportovním boji. Zde si třebíčský Vojta Čech spravil chuť z technických sestav kde hned v prvním kole narazil na šampiona Michala Kaňku z STM Jižní Čechy. Soupeři Vojtu zastavili až v semifinále a tak vybojoval krásnou bronzovou medaili.

To bylo z vystoupení třebíčských bojovníků vše. Po zbytek odpoledne jsme fandili týmu STM Jižní Morava a doufali v dobré umístění. Po sečtení všech medailí získalo STM Jižní Morava 14 zlatých, 9 stříbrných a 12 bronzových medailí. S 35 soutěžícími to byl skvělý výkon, který znamenal celkové 3. místo za prvním STM Praha 2 s 96 závodníky a STM Severní Morava se 45 závodníky.

Soutěž byla u konce a tak byl čas balit. Do auta jsme naložili třebíčské bojovníky s 1 zlatou a 3 bronzovými medailemi a vyrazili k domovu. V Brně jsme snědli rychlou večeři a za necelou hodinu jsme dorazili do Třebíče. Unaveni, ale motivováni do dalších soutěží!

Soutěž 1. kolo celorepublikového setkání členů STM se Českému svazu Taekwon-do ITF vydařila. Doufáme, že se na podobných soutěžích potkáme nejenom na 2. kole na podzim, ale i v roce 2020. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy totiž mění systém financování, který bude současný systém fungování autonomních Středisek talentované mládeže značně komplikovat. Doufáme, že se podaří systém talentů v rámci svazu zachovat a pokračovat tak v budování prestiže českých taekwondistů na evropských i světových soutěžích!

Další fotky ze soutěže najdete ve fotogalerii Českého svazu Taekwon-do ITF.