1. kolo testování členů středisek talentované mládeže

23. a 24. dubna proběhla v ostravské atletické hale soutěž 1. kolo testování členů STM (Střediska talentované mládeže). Třebíčské bojovnice a bojovníci doplnili tým STM jižní Morava aby se utkali s týmy STM Praha I, Praha II, střední Čechy, jižní Čechy a severní Morava. Celkem se soutěže zúčastnilo 194 soutěžících. Soutěž talentů probíhá za podpory Národní sportovní agentury za účelem přípravy mladých sportovců pro výběr do národního reprezentačního týmu.

Z Třebíče se do soutěže zapojili starší žáci Sarah Boček a Marek Šoukal. Za mladší juniorky nastoupila Denisa Frajová. Za starší juniorky Klára Klímová, Marie Anna Fejtová a Petra Krčálová. Za starší juniory potom Martin Matoušek a Filip Matoušek. Jako koučové vyrazili do Ostravy Eva Šoukalová a Rudolf Matoušek. Tým rozhodčích doplnili Pavel Zejda a Tomáš Doležal.

Soutěž byla zahájena v sobotu po obědě soutěží žákyň a žáků. Sarah Boček nejprve nastoupila v technických sestavách starších žákyň 6.-5. kup. V konkurenci dalších 10 závodnic se jí podařilo zvítězit a získat zlatou medaili! Po soutěži jednotlivců nastoupila v týmu žákyň STM jižní Morava v soutěži technických sestav. V této soutěži pomohla týmu k zisku bronzové medaile.

V kategorii starších žáků zasáhl do bojů Marek Šoukal. V silné konkurenci v technických sestavách vypadl ze soutěže před semifinále. Marek se tím nenechal zaskočit a ve sportovním boji do 35kg si došel pro svoji medaili z individuální disciplíny. Dále se Marek zapojil do soutěže v technických sestavách týmů. Týmu žáků pomohl získat bronzovou medaili.

V neděli začala soutěž juniorek a juniorů. Klára Klímová neprošla do semifinále technických sestav v kategorii starších juniorek 6.-3. kup a zůstala tak bez medaile. Marie Anna Fejtová a Petra Krčálová vybojovaly v technických sestavách starších juniorek 2.-1. kup bronzové medaile. Soutěž dále pokračovala soutěží ve sportovním boji. Denisa Frajová si v kategorii mladších juniorek nad 60kg vybojovala bronzovou medaili. Marie Anna Fejtová postoupila v kategorii starších juniorek nad 64kg o stupínek výše a získala po těžkém boji stříbrnou medaili. Poslední individuální soutěží juniorek bylo speciální přerážení. Zde se zadařilo Denise Frajové získat stříbrnou medaili.

Tým juniorek, v sestavě Monika Farkasová, Lucie Koláčková, Petra Krčálová, Marie Anna Fejtová, Denisa Frajová a Klára Klímová se zapojil i do týmových soutěží. V technických sestavách si děvčata došla pro brozovou medaili. Ve sportovním boji a ve speciálním přerážení si tým došel dokonce pro stříbrné medaile.

V soutěži starších juniorů nastoupili Martin a Filip Matouškovi. V sestavách sice neuspěli, ale ve sportovním boji prošli až do finále kategorií do 75kg respektive do 63kg.

Martin si ve finálovém zápasu vedl velmi dobře. Na začátku vedl pěkným rozdílem až do okamžiku, kdy se jeho soupeři, Tadeáši Dobrovolnému z jižních Čech podařil kop ve výskoku na hlavu. Tato 4 bodová technika mu byla započítána i když po zásahu upadl na zem. To byl stěžejní moment zápasu. Martin sice náskok postupně mazal, výsledek zvrátit už ale nedokázal a získal stříbrnou medaili. Martin techniku komentoval slovy “Trefil to ale pěkně!”

Filip nastoupil ve finále proti Jakubovi Rožboudovi z jižních Čech. Filip se do Jakuba pustil beze strachu, Jakub si nicméně zápas s přehledem pohlídal a získal zlato. Na Filipa zůstalo stříbro.

Po sportovním boji nastoupili Martin s Filipem do soutěže ve speciálním přerážení. Martinovi se nepodařila kvalifikační technika a ze soutěže vypadl. Filip, zdravě naštvaný ze sportovního boje, si kvalifikační techniku pohlídal a jako jediný z 11 soutěžících se do soutěže kvalifikoval. Tím pádem získal zlato a na stupni vítězů stál nezvykle sám.

V celkovém součtu získal tým STM Jižní Morava 15 zlatých, 11 stříbrných a 20 bronzových medailí a stal se tak nejúspěšnějším týmem soutěže 1. kola testování členů STM. Děkujeme všem závodnicím a závodníkům za případnou reprezentaci Jižní Moravy na soutěži!

Děkujeme Kláře Klímové a dalším fotografkám a fotografům za pořízení krásných fotek ze soutěže. Celá sada fotografií je k vidění na fotografiích Google: sobota, neděle. Další informace o soutěži jsou na webu Českého svazu Taekwon-do ITF.