Mistrovství ČR barevných pásků

Od pátku 13. do neděle 15. května se v Nymburku konalo Mistrovství České republiky barevných pásků v taekwondu ITF. Soutěže se zúčastnilo 313 závodníků z 25 škol a tak o konkurenci nebylo nouzi. Třebíčský oddíl jelo reprezentovat 6 závodníků a kouč Rudolf Matoušek. Starší žák Marek Šoukal, starší žákyně Sarah Boček, starší junior Daniel Vlk, starší juniorka Petra Krčálová, senior Pavel Vobůrka a seniorka Kristýna Filipová.

Sobota již tradičně patřila soutěži žáků a seniorů. V technických sestavách seniorek v kategorii 2.-1. kup vybojovala Kristýna Filipová krásnou bronzovou medaili. Po sestavách nastoupila Kristýna do sportovního boje ve váhové kategorii do 72kg. V semifinále si relativně snadno poradila se závodnicí z Frýdku-Místku. Ve finále pak ve velmi vyrovnaném boji přemohla závodnici Fighting Areny a získala zlatou medaili! Soutěž juniorek byla zakončena silovým přerážením. Zde se Kristýna jako jediná kvalifikovala do hlavní soutěže a tak získala další zlatou medaili! Se ziskem 2 zlatých a 1 bronzové medaile se Kristýna stala nejúspěšnější seniorkou soutěže Mistrovnstí ČR barevných pásků!

Dalším soutěžícím v seniorské kategorii byl Pavel Vobůrka. Tomu se sice nepodařilo získat medaili v technických sestavách, chuť si ale napravil v soutěži ve speciálních přerážecích technikách. Zde se mu jako jedinému, v konkurenci 4 dalších závodníku, podařilo kvalifikovat do hlavní soutěže a získal tak zlatou medaili. Ve sportovním boji do 85kg probojoval až do finále. Zde bohužel podlehl závodníkovi z Fighting Areny a získal stříbrnou medaili. Svoje vystoupení zakončil Pavel silovým přerážením. Zde se kvalifikoval do hlavní soutěže v níž spolu s dalšími 5 závodníky získal stejné skóre. Ve velmi dlouhém rozstřelu se Pavlovi podařilo vybojovat bronzovou medaili! Pavlovo skóre 1 zlatá, 1 stříbrná a 1 bronzová medaile ho vyneslo na pozici 2. nejúspěšnějšího závodníka hned po Danielu Šumberovi z Brna.

V žákovské kategorii nastoupila do soutěže technických sestav v kategorii 6.-5. kup Sarah Boček. V obrovské konkurenci 17. dalších závodnic se jí podařilo projít až do semifinále soutěže a získat bronzovou medaili! V soutěži ve speciálních přerážecích technikách sice Sarah přeskočila překážku a bočním kopem rozbila desku, rozhodčí nicméně tuto kvalifikační techniku neuznali pro zásah desky nesprávnou úderovou plochou. V dalších kategoriích Sarah nesoutěžila, protože má aktuálně zeleno-modrý pásek.

Druhému z žáků, Markovi Šoukalovi se bohužel na MČR tolik nedařilo. V technických sestavách vypadl v konkurenci dalších 12 závodníků v osmifinále. Ve sportovním boji do 35kg narazil hned v prvním kole na závodníka ostravské Fighting Areny, pozdějšího vítěze kategorie. Ačkoli se Marek snažil protivníkovi vyrovnat, jeho výkon na postup nestačil a skončil pod stupni vítězů. Ve speciálním přerážení se Marek, podobně jako Sarah, nekvalifikoval do hlavní soutěže. Marek tedy sice skončil bez medaile, odvezl si ale spoustu cenných zkušeností.

Po skončení sobotní soutěže odjeli senioři a žáci domů. V hotelu sportovního centra přenocovali pouze junioři a kauč. V podvečer se v hotelu bohužel přihodila na jednom z pokojů nepříjemnost. Vodovodní baterie v umyvadle se rozbila a tekla z ní voda plným proudem. Odpad umyvadla navíc špatně odtékal a tak za pár sekund umyvadlo přetékalo na podlahu. Díky rychlému zásahu juniorů naštěstí nedošlo k vytopení hotelu. Petra s Danem začali chytře odlévat vodu z umyladla do záchodu a Ruda Matoušek běžel alarmovat recepci hotelu. Po zhruba 25 minutách dorazil hotelový údržbář a závadu provizorně odstranil. Voda v umyvadle sice netekla, ale zbytek koupelny fungoval dobře.

V neděli dopoledne nastoupili do soutěže junioři. Petra Krčálová ani Dan Vlk sice nebodovali v technických sestavách, chuť si nicméně spravili ve sportovním boji. Petra ve váhové kategorii starších juniorek nad 64kg vybojovala bronz. Stejnou medaili v kategorii starších juniorů do 57kg získal i Dan Vlk. Ve speciálním přerážení bohužel nikdo nezabodoval.

Jak již bývá dobrým zvykem, Český svaz Taekwon-do ITF pravidelně mistrovské soutěže vysílá online na platformě Youtube. Zde jsou dostupné záznamy jednotlivých ringů:

Další fotografie ze soutěže najdete na na Rajčeti, nebo ve fotogalerii ČST ITF.

Děkujeme všem závodníkům za reprezentaci třebíčského oddílu taekwonda a kauči Rudolfu Matouškovi za organizaci!