Zlaté FM Open 2024

20. ledna 2024 se ve Frýdku-Místku konala soutěž v technických sestavách, sportovním boji, boji na první zásah (pointfight) a  boji s pěnovými tyčemi (softkick). Soutěže se účastnilo i několik klubů ze Slovenska. Soutěžilo se systémem každý s každým.

Na FM Open se z Třebíče vydala výprava 13 závodníků ve složení mladší žákyně Andrea Šrámková, Simona Holasová, mladší žáci Petr Šoukal, Denis Boček, Lukáš Bulín, starší žáci Filip Nejedlý, Marek Šoukal, Matěj Kubíček, Dominik Zahradníček, Bořivoj Heimlich, starší žákyně Sarah Boček, mladší junior Vojtěch Doležal a starší juniorka Tereza Budějovská. Jako doprovod jely Eva Šoukalová a Michaela Malá.

Nejdřív začala soutěž v sestavách mladších žáků. Ve velké konkurenci 14 soutěžících Denis (8. kup) vyhrál svoji skupinu, postoupil do boje o medaile, kde nakonec prohrál zápas o 3. místo.  Starší žák Matěj Kubíček (8.kup) také vyhrál svoji skupinu a dostal se až do finále, které prohrál. Získal tedy stříbrnou medaili z technických sestav. Starší žákyně Sarah Boček (2. kup) porazila všechny své soupeřky a získala zlatou medaili. Vojtěch Doležal postoupil ze základní skupiny do boje o bronz, který se mu nepodařilo vyhrát. Zbylo na něho 4. místo. Ostatním závodníkům se ve velké konkurenci nepodařilo dosáhnout na medaili z technických sestav.

V disciplíně softkick vyhrál Matěj Kubíček svoji skupinu. Ve finálové skupině však 2x prohrál a zůstal bez medaile na 4. místě. Vojtěch Doležal (7.kup) v boji s pěnovými tyčemi jeden souboj vyhrál a jeden prohrál a získal stříbrnou medaili. Petr Šoukal (6.kup) si vůbec poprvé vyzkoušel disciplínu pointfight – boj na první zásah. První zápas prohrál těsným rozdílem 3:4 na body. Druhého soupeře porazil jednoznačně s velkým bodovým rozdílem 8:1  a získal zlatou medaili. Filip Nejedlý (6.kup) také nastoupil v pointfightu, zranění mu nedovolilo bojovat naplno. Prohrál finále a odvezl si stříbrnou medaili.  Starší juniorka Tereza Budějovská (5.kup) v pointfightu vybojovala bronzovou medaili. Marek Šoukal (1.kup) obhajoval ve sportovním boji zlato z minulého ročníku této soutěže. Tentokrát porazil všechny soupeře a zlato úspěšně obhájil. Sarah Boček (2.kup) vyhrála ve sportovním boji finále a získala druhou zlatou medaili. V minulém roce získala na této soutěži 2 stříbrné medaile, letos je povýšila na zlaté. Ziskem dvou zlatých se stala nejúspěšnější starší žákyní celé soutěže a získala navíc ještě pohár.

Třebíčští závodníci si domů přivezli 4 zlaté, 3 stříbrné a 1 bronzovou medaili. Pro méně úspěšné  závodníky to byly první větší závody, vyzkoušeli si soupeření v silné konkurenci a odvezli si cenné zkušenosti. Děkujeme Evě Šoukalové a Michaele Malé za koučování a všem závodníkům gratulujeme k výsledkům a děkujeme za reprezentaci oddílu.

Další fotografie naleznete na Google Fotkách.