Zkoušky na technické stupně KUP

Zkoušky na technické stupně KUP

12. prosince 2023 proběhly v Třebíči zkoušky Českého svazu Taekwon-do ITF na technické stupně KUP (barevné pásky). Zkušebním komisařem byl velmistr Hwang Ho-Yong, 9. dan. Zkouškou provázel vedoucí oddílu Rudolf Matoušek, 4.dan. Trenéři oddílu Koguryo Třebíč ke zkouškám doporučili 25 cvičenců a cvičenek všech věkových kategorií v téměř všech technických stupních. Po úvodním nástupu a složení slibu taekwonda zkoušky začaly.

Jako první začali žadatelé o žlutý pásek, kteří cvičili  sestavy Saju Makgi, Chon-ji tul a samostatný nácvik na tříkrokový boj. Další skupinka skládala zkoušku na žluto-zelený pásek předvedením sestav Chon-ji tul a Dan-gun tul. Po sestavách následovalo cvičení tříkrokového boje ve dvojici. Žadatelé o zelený pásek ukázali sestavy Dan-gun tul, Do-san tul, a poté tříkrokový a dvoukrokový boj. Uchazečky o zelenomodrý pásek zacvičily sestavy Do-san tul a Won-hyo tul. Po nich následoval oboustranný tříkrokový boj a dvoukrokový boj.

 

Před koncem zkoušek se ke slovu dostaly dvě žadatelky o modrý pásek. Předvedly sestavy Won-hyo tul a Yul-gok tul následované dvou a jednokrokovými boji s domluvou. Vyvrcholením jejich zkoušky bylo přerážení cvičné desky kopem apcha pusigi.

 

 

Zlatým hřebem zkoušek byla žadatelka o červený pásek Sarah Boček.  Zacvičila sestavy Joon-gun tul a Toi-gae tul. Po sestavách následoval jednokrokový boj bez domluvy a polovolný boj,  kdy jeden z účastníků nejprve útočí třemi libovolnými technikami nohou nebo rukou a druhý se brání. Vše se potom hned opakuje s tím, že role útočníka a obránce se mění dokud nejsou zastaveni. Nakonec Sarah předvedla silové přerážení do lapy.  Techniky byly sonkal yop terigi, kopy dolmyo chagi s otočkou o 180 stupňů a obloukový kop dollyo chagi.

 

Každé vystoupení  velmistr Hwang Ho-Yong oobodoval a rozhodl o udělení technického stupně. Výsledky zkoušek potom při závěrečném nástupu přečetl vedoucí oddílu Rudolf Matoušek. Jelikož všichni žadatelé cvičili velmi dobře, nebyl nakonec nikdo zklamán – všichni zkoušku zvládli.  Výkon Sarah Boček usilující o 2. kup se zkoušejícímu velmi líbil, a proto ho ohodnotil krásným výsledkem 66 bodů. Dobrá práce!

Gratulujeme všem kandidátům k úspěšnému zvládnutí zkoušek a přejeme co nejlepší výkony u těch příštích.

Fotky ze zkoušek naleznete ve sdíleném albu google fotek. Budeme moc rádi přidáte-li do alba i svoje fotografie.