Závodím s Nadačním fondem Avast

Závodím s Nadačním fondem Avast

Již delší dobu se snažíme motivovat členy našeho oddílu k aktivní účasti na soutěžích. Závodníci se tak můžou stát aktivními členy komunity taekwondistů v České republice a díky mezinárodní soutěži Czech Open mohou získat kontakty i po celé Evropě. Právě naše kontakty ze soutěží nám umožňují domlouvat společné aktivity, jako společné tréninky nebo soustředění různých škol/oddílů taekwonda.

Naše dosavadní kroky zahrnují speciální soutěžní přípravu závodníků a kompletní servis během soutěže (doprava, zajištění ubytování, celodenní péče, koučování atd.). Nyní jsme se rozhodli využít projektové výzvy Spolu se zaměstnanci Nadačního fondu Avast a připravit závodníkům a trenérům sportovní oblečení které ukáže kdo reprezentuje Koguryo Třebíč v tělocvičně, při tréninku venku, či na veřejných vystoupeních.

Podpora Nadačního fondu Avast

Naše projektová žádost s názvem “Závodím, přidáš se?” byla nakonec úspěšná a Nadační fond Avast podpořil projekt částkou 50.000 Kč. Součástí podání bylo rozšíření naší oddílové ligy o cenu pro vítěze v 6 kategoriích a dále pak 29 teplákových souprav a triček z funkčního materiálu v oddílových barvách určených pro trenéry a závodníky, kteří se budou pravidelně účastnit soutěží.

Výroba sportovního oblečení

Realizaci teplákových souprav a triček jsme po krátkém výběrovém řízení svěřili společnosti Nord Service, s.r.o., která má zkušenosti s výrobou oblečení pro státní reprezentaci Českého svazu Taekwon-do ITF. Grafické zpracování se ukázalo být velmi složitým úkolem. Po několika pokusech jsme požádali Martina Matouška o vyrobení asi 20 návrhů ze kterých se postupně vybral vítězný koncept. Finální diskuze probíhaly již kompletně online, kvůli karanténním opatřením spojených s onemocněním COVID-19. Po několika dalších online iteracích s nápisy jsme požádali výrobce o dodání testovacího vzorku oblečení. Výsledný vzorek jsme podrobili důkladnému testování v rámci našich online tréninků. Výsledkem byl požadavek na přepracování střihu kalhot z našeho vlastního střihu do vzoru používaného sportovní reprezentací. Druhý vzorek již splňoval naše očekávání a tak jsme přistoupili k výrobě.

Jak získat vybavení

Oddílové vybavení z projektu “Závodím, přidáš se?” mohou získat všichni členové oddílu kteří se aktivně zúčastní minimálně 3 regionálních či vyšších soutěží za rok. Vedle závodníků získají vybavení i trenéři, kteří vedou pravidelné tréninky, pomáhají s organizací soutěží, či dalších oddílových akcí (soustředění, semináře, zkoušky na technické stupně, atp).

Předání prvních souprav

Poslední trénink před prázdninami se stal ideální příležitostí pro předání prvních sportovních souprav našim závodníkům a trenérům. Po tradičním herně koncipovaném tréninku jsme se společně sešli před halou Leopolda Pokorného. Vedoucí oddílu a zároveň patron projektu Ruda Matoušek představil v krátkosti Nadační fond Avast a projekt Závodím, přidáš se? Potom již následovalo předání připravených sad sportovního vybavení.

Poděkování

Tímto článkem bychom rádi poděkovali Nadačnímu fondu Avast za podporu našeho projektu. Vynasnažíme se, aby každý z našich členů poznal Nadační fond Avast a jeho aktivity. Díky!