Zkusili jsme si parkour

Zkusili jsme si parkour

9. února 2019 se třebíčský oddíl zúčastnil lekce parkuru v brněnské InMotion Academy.

Nejdříve jsme se rozcvičili a zahřáli hraním parkourových miniher. Na povel jsme plnili různé úkoly. Utkali jsme se s lávou, bombami, schovávali jsme se, lovili různé barvy v hale a nakonec naskákali do molitanového bazénku.

Potom jsme se vrhli výuku dovedností. Nejprve jsme se na nízké tyči učili udržet rovnováhu. Prvně jen stát, potom chůze. Abychom se nestrkali na krátkých tyčích tak jsme po přejití tyčí prolezli okruh po celé hale.

Dalším cvikem byl přeskok překážek. Začali jsme na bednách speed step vault dopředu a potom i dozadu. Pak jsme si tento cvik cvičili v pohybu. Následovala klasická skrčka a přeskok s názvem lazy. Vše jsme zakončili důkladným procvičením cviků na překážkové dráze a v pohybu.

Následoval trénink slézání z výšek. Principem bylo co nejvíce snížit výšku ze které se pak musí skočit. Naučili jsme se tedy spustit nohy ze stěny, potom se svisnout na ruce a nakonec seskočit. Kdo zvládnul cestu dolů přešel k lezení směrem nahoru.

Nejprve jsme si všichni ukázali techniku. Cílem bylo přeměnit energii rozběhu na odraz směrem nahoru pomocí “nakopnutí” stěny. Kdo to udělal dobře, vyšvihnul se na 2.5 metru vysokou stěnu jako nic. Po pár pokusech jsme se na stěnu vyškrábali všichni. Nejlépe techniku zvládl nejmladší Míša, který doskočil více než 1 metr aby dosáhnul na horní hranu stěny!

Následovala volná zábava. Skákali jsme na trampolíně, do pěnových kostek a zkoušeli jsme si věci které nás při nácviku nejvíce bavily. Instruktoři nám ochotně vysvětlovali techniky, které nám nebyly úplně jasné. Nakonec jsme se všichni společně vyfotili, rozloučili se a pomalu vyrazili domů.

Fotky a pár krátkých videí najdete v albu na Google Fotkách.