Tomáš Sotolář

Tomáš Sotolář (1. dan)
Člen výboru oddílu

Studoval na Střední průmyslové škole v Třebíči obor Strojírenství. Pracuje jako hasič s hodností Nadstrážmistr u Hasičského záchranného sboru v Brně. Je držitelem 3. trenérské třídy.

Na základní škole se věnoval sportovní gymnastice.  S přechodem na střední školu se rozhodl změnit i svoje dosavadní sportování a přešel od gymnastiky k bojovým uměním – k taekwondu.

Tomáš je od roku 2015 členem národního reprezentačního týmu Českého svazu Taekwon-do ITF. Jako člen týmu seniorů pomohl k zisku 3. místa v technických sestavách týmů na Mistrovství světa v Plovdivu 2015. Na Mistrovství Evropy v Soluni 2016 získal s týmem seniorů 3. místo na technické sestavy a 1. místo v silovém přerážení. Na Mistrovství Evropy v Liverpoolu 2017 získal opět v týmové soutěži 2. místo na silové přerážení.

Na Mistrovství ČR získal v roce 2016 2. místo ve sportovním boji do 78kg, 1. místo na silové přerážení a s týmem získal 1. místo ve sportovním boji týmů. V roce 2017 navázal na úspěchy z předchozího MČR ziskem 3. místa v silovém přerážení a opětovným vítězstvím ve sportovním boji týmů.