2. kolo soutěže talentů

2. kolo soutěže talentů

19. a 20. října vyrazilo několik mladých třebíčských bojovníků a bojovnic na soutěž talentů Středisek talentované mládeže (STM). Systém STM je jakousi přípravkou pro národní reprezentační tým. Na soutěž s týmem STM Jižní Morava vyrazili žáci Petra Krčálová, Filip Matoušek, Marek Šoukal a junioři Anna Marie Fejtová, Daniel Vlk a Vojtěch Čech.

Do soutěže se nejprve zapojil nejmladší bojovník Marek Šoukal. Byla to jeho první soutěž STM a rozhodně se neztratil. Nejprve v kategorii technických sestav mladších žáků vybojoval 3. místo a hned potom s týmem mladších žáků zvítězil v týmové soutěži technických sestav!

V technických sestavách se sice už třebíčští taekwondisté neprosadili, nicméně soutěž ve sportovním boji byla před námi. Filip Matoušek se po tuhých bojích probojoval až do finále, kde po tuhém boji podlehl bojovníkovi z STM Praha 1. Další nastoupila do soutěže starší žákyně Petra Krčálová. Ta ve své kategorii nenašla přemožitelku a došla si pro vysněnou zlatou medaili! Dokázala, že je nejlepší z talentů v České republice! Tím naše sobotní účast skončila a pomalu jsme se připravovali na nedělní soutěž juniorů.

V technických sestavách se třebíčští junioři opět neprosadili, nicméně do sportovního boje nastupovali s odhodláním přeci jen nějakou tu medaili získat. Nejprve nastoupila Mája Fejtová. Ve své váhové kategorii patřila sice k menším bojovnicím, nicméně bronzovou medaili si ujít nenechala! Další se do soutěže zapojil Dan Vlk. Ten se po těsném boji probojoval na krásné třetí místo.

Krásné výsledky třebíčškých bojovníků trošku zastínila nešťastná příhoda. Vojta Čech se chtěl postavit za tým v týmovém boji a pomoci postoupit do dalších bojů. Soupeř bohužel zasáhl Vojtu nešťastně do hlavy a ten musel zápas s bolavým krkem vzdát. Zdravotnice naštěstí Vojtův krk provizorně zafixovala pomocí ručníku a tak jsme nakonec dojeli šťastně domů.

Po krátké večeři v místní restauraci jsme se rozešli domů a Vojta zamířil s rodiči na kontrolu do nemocnice.