Sonkal Open 2024

25.5.2024 se konala v Praze mezinárodní soutěž Sonkal Open. Na šesti zápasištích se utkalo přes 300 soutěžících z 22 škol ze 3 zemí. Účastnili se závodníci ze Slovenska, Irska a samozřejmě  z České republiky. Soutěžilo se od žlutého pásku v technických sestavách a od modrého pásku i ve sportovním boji. Soutěž probíhala systémem každý s každým, v případě vyššího počtu závodníků v dané kategorii pak systémem rozdělení na skupiny, přičemž do bojů o medaile postoupil pouze vítěz každé skupiny. Pro některé to tak byla přiležitost si hezky zazávodit.

Z Třebíče vyrazilo do Prahy 14 závodníků. Mladší žáci Denis Boček, Petr Šoukal, Lukáš Bulín a Tomáš Konečný, mladší žákyně Andrea Šrámková a Simona Holasová, starší žáci Dominik Zahradníček, Marek Šoukal a Sarah Boček, mladší junioři Nela Brabencová a Vojtěch Doležal, starší juniorky Tereza Budějovská a Petra Krčálová a starší junior Daniel Brabenec. Kouče dělali Josef Boček, Eva Šoukalová a Michaela Malá. Sboru rozhodčích pomáhali Petra Krčálová, Vojtěch Čech a Rudolf  Matoušek.

Dopoledne klasicky začali soutěžit žáci. V technických sestavách se podařilo získat stříbrnou medaili pouze Dominikovi Zahradníčkovi (8. kup), kdy dva soupeře porazil a s jedním prohrál. Ostatním žákům se nepodařilo postoupit ze základních skupin do bojů o medaile. Některé kategorie byly hodně obsazené. I když někteří naši závodníci nezískali cenný kov, bilance výher jednotlivých soubojů se postupně zvyšuje. A bylo znatelně vidět i celkové zlepšení závodníků v žákovských kategoriích.

Během dopoledne ještě stihl své zápasy ve sportovním boji Marek Šoukal (1. kup). Všechny soupeře porazil a získal zlatou medaili ze sportovního boje starších žáků.

Odpoledne soutěžili junioři. Těm se v technických sestavách dařilo. Daniel Brabenec (7. kup) získal bronzovou medaili. Jeho sestra Nela (7. kup) porazila dvě soupeřky, s jednou prohrála, a tím si vybojovala stříbrnou medaili. Vojtěch Doležal (7. kup) jednoznačně porazil ostatní závodníky a dosáhl na zlato z technických sestav mladších juniorů.

Tereza Budějovská (4. kup) s čerstvým modrým páskem, se poprvé zúčastnila disciplíny sportovního boje. Narazila na velmi zkušené soupeřky, ale vůbec se jich nebála a podařilo se jí i bodovat. Terčino vystoupení medaili nepřineslo, za to získala spoustu zkušeností do příštích závodů.

Petra Krčálová (1. dan) všechny soupeřky s přehledem porazila a získala zlatou medaili ze sportovního boje starších juniorek.

Celkově třebíčský oddíl získal tři zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Děkujeme všem závodníkům za skvělou reprezentaci oddílu a gratulujeme k výsledkům. Dále děkujeme Evě Šoukalové, Josefu Bočkovi a Michaele Malé za koučování a organizaci.

Další fotografie naleznete na Google Fotkách.