SLO Open 2023

Od pátku 13.10.2023 do neděle 15.10.2023 se ve slovinském Žalci konala mezinárodní soutěž Slo Open 2023 patřící do „A“ class turnajů, na kterou se přihlásilo přes 400 závodníků z 9 států. Na soutěž jeli reprezentovat třebíčský oddíl Sarah Boček, Marek Šoukal a Pavel Vobůrka. Jako kouč jela Michaela Malá. Českou republiku reprezentovala naše závodnice Petra Krčálová, která zde soutěžila pod záštitou reprezentačního výběru.

Odjezd byl autobusem s Českou reprezentací v pátek z Brna od Vaňkovky kolem desáté hodiny ranní. Cestou byly tři přestávky na občerstvení a v šest hodin večer jsme dorazili na místo. V sedm hodin bylo vážení a registrace závodníků, všichni naši závodníci se váhou vešli do svých kategorií. Po registraci následoval odjezd  na hotel.

V sobotu ráno odstartovala soutěž v technických sestavách. Jako první šla na řadu Sarah Boček v kategorii starší žákyně 4.-3. kup, kde vyhrála ve čtvrtfinále i v semifinále, ve finále prohrála a získala stříbrnou medaili. Poté nastoupil Marek Šoukal v kategorii starší žáci 2.-1. kup, kde prohrál v prvním kole. V prvním kole prohrál i Pavel Vobůrka v kategorii senioři 1. Dan.

Odpoledne se rozjela soutěž ve sportovním boji. Sarah Boček ve starších žákyních -39kg vyhrála v osmifinále, poté ale ve čtvrtfinále prohrála a její cesta skončila těsně před stupni vítězů. Marek Šoukal ve starších žácích -44kg vyhrál tři zápasy a dostal se až do finále, kde už bohužel na svého soupeře nestačil a získal stříbrnou medaili.

Pavel Vobůrka v seniorech -85kg jednou vyhrál a jednou prohrál a získal bronzovou medaili.

Ve večerních hodinách proběhl zahajovací ceremoniál, při kterém všechny zúčastněné oddíly dostaly pohár jako poděkování za účast na soutěži.

Neděle patřila už tradičně juniorům a juniorkám. V této kategorii závodila pouze Petra Krčálová, která reprezentovala Českou republiku. V technických sestavách starších juniorek 2.-1. kup porazila obě soupeřky a získala zlatou medaili. Ve sportovním boji -70kg neměla soupeřku, a tak získala další zlatou medaili. Se ziskem dvou zlatých medailí dosáhla na pohár pro nejúspěšnější starší juniorku.

Kolem šesté hodiny večerní po vyhlášení nejúspěšnějších jednotlivců i týmů následoval odjezd domů. Cesta proběhla bez problémů.

Gratulujeme všem k dosažení skvělých výsledků a Míše Malé za koučování. Celkově získali třebíčští závodníci 2x stříbrnou, 1x bronzovou medaili a Petra pomohla České reprezentaci 2x zlatou medailí.