Setkání STM 2024 aneb Marek Šoukal má opět pohár!

Setkání STM 2024 aneb Marek Šoukal má opět pohár!

15. června 2024  proběhla v Brně  soutěž Setkání středisek talentované mládeže. Této soutěže se mohou účastnit závodníci pouze z řad starších žáků a mladších a starších juniorů a jen držitelé modrých a vyšších pásků. Třebíčský oddíl reprezentovali starší žáci Sarah Boček, Marek Šoukal a starší juniorky Tereza Budějovská a Petra Krčálová. Sboru rozhodčích pomáhali Rudolf Matoušek a Eva Šoukalová.

Po úvodním nástupu začala ihned soutěž v technických sestavách. Marek Šoukal (1. kup) porazil všechny soupeře a získal zlatou medaili. Sarah Boček (2. kup) ve velké konkurenci dosáhla na bronzovou medaili. Petra Krčálová (1. dan) získala také bronzovou medaili. Tereze Budějovské (4. kup) se nepodařilo získat cenný kov v této disciplíně.

Po technických sestavách začala soutěž ve speciálních technikách. Marek Šoukal v této disciplíně získal stříbrnou medaili.

Následovala disciplína sportovního boje. Marek Šoukal porazil s přehledem všechny soupeře a došel si v kategorii starších žáků do 50 kg pro zlato. Tereza Budějovská získala bronzovou medaili v kategorii do 52 kg. Petra Krčálová opět ukázala, co nám v Třebíči nejvíce jde. Ve sportovním boji starších juniorek nad 64 kg vybojovala zlatou medaili!

Petra s Terezou se zapojily i do soutěže týmů. S týmem juniorek STM Jižní Moravy získaly bronz v technických sestavách, stříbro ve speciálních technikách a zlato ve sportovním boji.

Marek se ziskem 2 zlatých a 1 stříbrné medaile stal nejúspěšnějším starším žákem soutěže STM 2024!

Jihomoravské středisko talentované mládeže s 18 závodníky nakonec získalo 12 zlatých 8 stříbrných a 6 bronzových medailí a stalo se druhým nejlepším STM roku 2024.

Všem závodníkům gratulujeme ke svělým výsledkům a děkujeme za příkladnou reprezentaci oddílu. Jen tak dál!

Další fotografie naleznete na Google Fotkách, nebo ve fotogalerii Českého svazu Taekwon-do ITF.