Setkání STM 2023 aneb Petra Krčálová je NEJ!

Loňský systém Středisek talentované mládeže již nevyhovuje požadavkům Národní sportovní agentura (NSA) na finanční podporu. Z tohoto důvodu musel začít Český svaz Taekwon-do ITF postupně zavádět nová pravidla pro zajištění lepšího financování nadaných taekwondistů. Jednou ze změn je náhrada 2. kola testování STM za společné soustředění Středisek talentované mládeže a Národní reprezentace. Omezeny byly také technické stupně. Nově se soutěže STM 2023 mohli zúčastnit jen držitelé modrých a vyšších pásků. Další změny, jako například vícestupňový systém soutěží, se budou teprve zavádět.

17. června tedy proběhla soutěž Setkání STM 2023 v novém kabátu. Nově je tato soutěž jednokolová a navíc jednodenní. Vážení závodníků probíhalo pod dozorem národních rozhodčích v regionech. My jsme zvolili tradiční vážení v rámci registrace v podvečer soutěže, nicméně vážení se nakonec odehrálo téměř 2 hodiny později. Důvodem byly problémy s dopravou váhy na místo soutěže. Nakonec se i nám podařilo zvážit a zaregistrovat.

Třebíčský oddíl reprezentovali starší žáci Sarah Boček, Marek Šoukal a starší juniorka Petra Krčálová. Výpravu doprovodil kouč Rudolf Matoušek.

Po úvodním nástupu začala ihned soutěž v technických sestavách. Bohužel, Sarah Boček i Marek Šoukal byli v silné konkurenci nejlepších taekwondistů v ČR vyřazeni ze soutěže před medailovými pozicemi. Naše starší juniorka Petra Krčálová v technických sestavách nicméně zabojovala a získala bronzovou medaili!

Hned po technických sestavách začala soutěž ve sportovním boji. Sarah Boček si nejprve v soutěži starších žákyň do 40kg došla pro stříbrnou medaili. Marek Šoukal nechtěl zůstat pozadu a tak i on došel v kategorii starších žáků do 40kg pro stříbro.

Petra Krčálová doplnila výsledky Sarah i Marka a ukázala co nás v Třebíči nejvíce baví. Ve sportovním boji starších juniorek nad 70kg vybojovala zlatou medaili!

Blížil se konec soutěže a Jihomoravské STM mělo o jednu zlatou medaili méně než STM Praha II. a zůstávalo tak na druhém místě celkového pořadí soutěže STM.

To si vzala k srdci Petra Krčálová a v soutěži ve speciálním přerážení nasbírala stejný počet bodů jako Lucie Boučková a Aisha Smudková. V mnohakolovém rozskakování o medaile nejprve vypadla Aisha, která měla ze sportovního boje zraněný kotník. V několika dalších kolech rozskoků bojovala Petra s Lucií o zlato. Drama nakonec skončilo lépe pro Petru a tak brala zlato, které navíc posunulo STM Jižní Morava na první místo celé soutěže!

Petra Krčálová se ziskem 2 zlatých a 1 bronzové medaile stala nejúspěšnější juniorkou soutěže STM 2023!

Středisko talentované mládeže nakonec získalo 11 zlatých 8 stříbrných a 6 bronzových medailí a stalo se nejlepším STM roku 2023!

Další fotografií naleznete na Google Fotkách, nebo ve fotogalerii Českého svazu Taekwon-do ITF.