Pohár Českého svazu Taekwon-do ITF

Pohár Českého svazu Taekwon-do ITF

23.-24.11. 2018 proběhla v Ostravě soutěž Pohár Českého svazu Taekwon-Do ITF 2018. Soutěže se zúčastnilo téměř 200 závodníků. Za třebíčský oddíl se soutěže zúčastnili 3 rozhodčí Pavel Zejda, Alžběta Adámková a Michal Kobylarz, 2 koučové Klára Zejdová a Kristýna Machovcová a 5 závodníků Jan Polách, Petra Krčálová, Denisa Frajová, Vojta Čech a Pavel Vobůrka.

V sobotu ráno se začalo soutěžit v technických sestavách žáků/žákyň a juniorů/juniorek. Nejdříve se na tatami představil Jan Polách v kategorii technické sestavy starší žáci 8-7 kup následovaný Petrou Krčálovou v kategorii starší žákyně 8-5 kup. Třetí v pořadí startovala Denisa Frajová v kategorii starší žákyně 4-1 kup. Všichni cvičili statečně, ale na medailovou pozici se jim probojovat nepodařilo. Jako poslední se představil Vojta Čech v kategorii mladší junior 4-3 kup. Vojta je zkušený závodník s pěknou technikou rukou, která ho vynesla až na krásné 3. místo.

Po obědě se začalo soutěžit ve sportovním boji žáků/žákyň, juniorů/juniorek a v technických sestavách a sportovním boji seniorů/seniorek. Jako první nastoupila Denisa Frajová v kategorii starší žákyně nad 44 kg. Předvedla krásný boj a skončila na skvělém 2. místě. Další třebíčský bojovník Vojta Čech, mladší junior do 57 kg skupiny B, si došel pro 1. místo. Jako poslední se na tatami představil Pavel Vobůrka. V technických sestavách senioři 4-1 kup sice na medailové pozice nepostoupil ale ve sportovním boji seniorů do 78kg skupiny A předvedl krásné boje a došel si pro 3. místo.

Celkem třebíčští závodníci si domů dovezli 4 medaile: 1x zlatá, 1x stříbrná a 2x bronzové. Všem závodníkům gratulujeme k úspěchu!