1. kolo poháru Českého svazu Taekwon-do ITF

V sobotu 3. března 2022, proběhla první letošní republiková soutěž Pohár Českého svazu Taekwon‐Do ITF (1. kolo). Na této soutěži se závodníci ve svých skupinách utkávají mezi sebou každý s každým a následně finalisté klasickým vyřazovacím způsobem.

Na tuto sotěž odjelo 7 třebíčských závodníků pod vedením kouče Rudolfa Matouška. Žák Marek Šoukal, žákyně Eliška Marinčová, juniorky Petra Krčálová a Klára Klímová, junior Martin Matoušek, seniorka Eva Šoukalová a senior Pavel Vobůrka. Soutěž rozhodovali mimo jiné dva naši rozhodčí Michal Kobylarz (5. dan) a Alžběta Adámková (1. kup).

V sobotu dopoledne byli na řadě žáci/žákyně a junioři/juniorky. Jako první šli na řadu žáci. Marek získal stříbrnou medajli z technických sestav a bronz ze sportovního boje. Po Markovi byla na řadě Eliška která cvičila pěkně ale na medaili to bohužel nestačilo.

Poté šli na řadu junioři. Klára získala stříbrnou medaili z technických sestav, Petra a Martin získali bronz ze sportovního boje.

Po obědě se rozjela kategorie senioři/seniorky. Eva si zkusila svoje první závody, cvičila pěkně ale na medaili to bohužel nestačilo. Pavel Vobůrka získal stříbrnou medaili z technických sestav a bronz ze sportovního boje.

Třebíčští bojovníci a bojovnice si dovezli celkem 3 stříbrné a 4 bronzové medaile. Děkujeme všem závodníkům za vzornou reprezentaci oddílu a kouči Rudolfu Matouškovi za organizaci.

Více fotografií ze soutěže nalezneta v naší galerii, nebo v galerii Českého svazu Taekwon-do ITF.