Oddílové zkoušky na technické stupně KUP

Oddílové zkoušky na technické stupně KUP

21. května 2024 proběhly v Třebíči zkoušky Českého svazu Taekwon-do ITF na technické stupně KUP (barevné pásky). Zkoušel vedoucí oddílu a mezinárodní instruktor Rudolf Matoušek, 4.dan. Trenéři oddílu Koguryo Třebíč ke zkouškám doporučili 37 cvičenců a cvičenek všech věkových kategorií v téměř všech technických stupních. Po pozdravu taekwondistů “taekwon” a slibu taekwonda zkouška začala.

 

Zkouškou provázela Petra Krčálová, 1.dan, která postupně volala žadatele od nejnižších technických stupňů v malých skupinkách k nástupu na zkoušku. Každý cvičenec ukázal nejprve dvě technické sestavy a potom předepsané řízené boje – trojkrokový (sambo matsogi), dvojkrokový (ibo matsogi), jednokrokový (ilbo matsogi), nebo polovolný boj. Žadatelky o 4. a 3. kup předvedly i silové přerážení.

 

Každé vystoupení vedoucí oddílu Rudolf Matoušek obodoval a rozhodl o udělení technického stupně. Výsledky zkoušek potom při závěrečném nástupu osobně přečetl. Jelikož všichni žadatelé cvičili velmi dobře, nebyl nakonec nikdo zklamán – všichni zkoušku zvládli. 10 cvičencům se povedlo získat 65 bodů a 1 dokonce 66 bodů.

Gratulujeme všem kandidátům k úspěšnému zvládnutí zkoušek a přejeme co nejlepší výkony u těch příštích. Děkujeme vedoucímu oddílu Rudolfovi Matouškovi za spravedlivé hodnocení a pozitivní motivaci cvičenců do budoucna.

Fotky ze zkoušek jsou k nahlédnutí v albu na Fotkách Google.