Oddílové zkoušky na technické stupně KUP

Oddílové zkoušky na technické stupně KUP

 

15. června 2023 proběhly v Třebíči zkoušky Českého svazu Taekwon-do ITF na technické stupně KUP (barevné pásky). Poprvé měl tu čest zkoušet vedoucí oddílu Rudolf Matoušek, 4.dan, který nedávno získal kvalifikaci mezinárodního instruktora. Trenéři oddílu Koguryo Třebíč ke zkouškám doporučili 37 cvičenců a cvičenek všech věkových kategorií v téměř všech technických stupních. Po pozdravu taekwondistů “taekwon” a slibu taekwonda zkouška začala.

 

 

 

Zkouškou provázel Martin Matoušek, 1.dan, který postupně volal žadatele od nejnižších technických stupňů v malých skupinkách k nástupu na zkoušku. Každý cvičenec ukázal nejprve dvě technické sestavy a potom předepsané řízené boje – trojkrokový (sambo matsogi), dvojkrokový (ibo matsogi), jednokrokový (ilbo matsogi), nebo polovolný boj. Starší žadatel na červený pásek předváděl také silové přerážení.

 

 

 

Každé vystoupení vedoucí oddílu Rudolf Matoušek obodoval a rozhodl o udělení technického stupně. Výsledky zkoušek potom při závěrečném nástupu osobně přečetl. Jelikož všichni žadatelé cvičili velmi dobře, nebyl nakonec nikdo zklamán – všichni zkoušku zvládli. 7 cvičencům se povedlo získat 65 bodů a 2 dokonce 66 bodů. Výkon Marka Šoukala usilujícího o 1. kup se zkoušejícímu velmi líbil, a proto ho ohodnotil krásným výsledkem 67 bodů. Dobrá práce!

 

 

Gratulujeme všem kandidátům k úspěšnému zvládnutí zkoušek a přejeme co nejlepší výkony u těch příštích. Děkujeme vedoucímu oddílu Rudolfovi Matouškovi za spravedlivé hodnocení a pozitivní motivaci cvičenců do budoucna.

Fotky ze zkoušek jsou k nahlédnutí v albu na Fotkách Google.