Národní pohár v kickboxu - 3. kolo

V sobotu 7. září 2024 se v Českém Krumlově konalo 3. kolo národního poháru v kickboxu. Do Českého Krumlova se vypravil tým ve složení závodník Marek Šoukal, závodník a kouč Pavel Vobůrka a kouč Rudolf Matoušek.  Na této soutěži se dají získat nominační body na MČR, které se bude konat 20.-22. září v Teplicích. Na MČR se nominuje vždy jen 8 nejlepších kickboxerů z dané věkové a váhové kategorie. Marek i Pavel už nějaké body získali v 1. kole národního poháru v Mostě. Aby byla nominace jistá, bylo potřeba ještě nějaké body získat.  Naši závodníci se účastní disciplín pointfight (boj na první zásah) a light contact – ta se více podobá sportovnímu boji v Taekwondo ITF.

Po pátečním vážení, registraci a ubytování následovala procházka městem a večeře  v místní útulné restauraci.

Po snídani následoval přesun do soutěžní haly. Zde Marek zjistil, že zapomněl oddílové tričko a kalhoty na kickbox doma. Takže neměl v čem závodit. Naštěstí se rychle našlo řešení. Tričko půjčil Ruda a kalhoty jeden závodník z opavského oddílu.

Marek postupně nastoupil v disciplíně pointfight ve své váhové kategorii do 47 kg, a pak i ve vyšší do 52 kg, v obou zápasech se utkal s velmi zkušenými závodníky a vyhrát se mu nepodařilo. Z pointfightu si odvezl 2x stříbrnou medaili.

Ve druhé disciplíně light contact neměl ve své váhové kategorii soupeře, tak bojoval ve vyšší váhové kategorii. Narazil na lepšího boxera, na kterého nenašel žádnou úspěšnou strategii a opět odešel poražený, tentokrát s bronzovou medailí.

Pavel nastoupil v pointfightu a v light contactu také ve vyšší váhové kategorii. Ani jeden ze zápasů se mu nepodařilo vyhrát.
Odvezl si tedy bronz z pointfightu a stříbro z lightcontactu.

Marek i Pavel se součtem bodů z obou kol poháru úspěšně nominovali na MČR v Teplicích.

Jako v Mostě, který byl na počet vyhraných zápasů o něco pozitivnější, se potvrdilo, že i když je kickbox tvrdší sport, jsme schopni s kickboxery bojovat, někdy i docela vyrovnaně. Ukázalo se, na co je potřeba se více zaměřit, a to na fyzickou kondici, a také lehce změnit styl tréninku. Věříme, že se něco málo z toho povede a naši závodníci na MČR dokáží své soupeře porazit.

Třebíčští závodníci si celkem přivezli 3 stříbrné a 2 bronzové medaile, i když bilance byla 5 zápasů – 5 proher, získali zase nové zkušenosti. Děkujeme Pavlu Vobůrkovi a Rudolfu Matouškovi za organizaci a koučování a oběma závodníkům gratulujeme k výsledkům a děkujeme za reprezentaci oddílu.