Nabitý prosincový víkend

Nabitý prosincový víkend

V sobotu 9.12.2023 se ve Velkém Meziříčí konal celorepublikový technický seminář s velmistrem Hwang Ho-jongem (9. dan) a dalšími českými mistry. Z našeho odddílu se účastnili Michal Kobylarz – 5. dan , Rudolf Matoušek – 4. dan, Jaroslav Mašek – 2. dan, Vojtěch Fiala, Pavel Vobůrka oba 1. dan, Petra Krčálová a Marek Šoukal oba 1. kup.

Seminář byl rozdělen na dopolední část a odpolední část. Dopolední část byla zaměřena na základní techniky a nácvik kombinací do sportovního boje. Odpolední část byla rozdělena na tři skupiny podle technických stupňů – do 1. kupu, 1. dan, 2 .dan a vyšší. Nacvičovalo se následující – sebeobrana, technické sestavy a kopy do lap. Každá skupina se vždy po 45 minutách střídala.

Vojtěch Fiala na semináři
Pavel s Vojtou nacvičují sebeobranu s nožem

Ze semináře jsme přejeli do tělocvičny na Vánoční besídku, kde se konala tradiční soutěž v bench-pressu a shybech. V obou případech vyhrál Pavel Vobůrka. Besídka byla zakončena společným posezením v restauraci. Zde jsou výsledky soutěže:

Bench-press 

1. místo: Pavel Vobůrka – 104,5kg

2. místo: Vojtěch Fiala – 102kg

3. místo: Tomáš Fejta – 97kg

Shyby (přítahy na hrazdě)

1. místo: Pavel Vobůrka – 22 shybů

2. místo: Vojtěch Fiala – 14 shybů

3. místo: Jaroslav Mašek – 11 shybů

 

V neděli 10.12.2023 se konaly v tělocvičně brněnského klubu danové zkoušky. Účastnili se jich uchazeči z celé republiky a zkoušela Zkušební komise svazu, ve které zasedli velmistr prof. Hwang Ho‑jong (9. dan, předseda), mistr MUDr. Rostislav Kaňka (8. dan) a mistr Martin Zámečník (7. dan). Za stolem komise usedl i prezident svazu Ing. Petr Pařík, Ph.D. (6. dan).

Z Třebíče se vydala složit zkoušku na 1. dan Petra Krčálová, doprovázel ji vedoucí oddílu Rudolf Matoušek (4. dan). Nejprve zacvičila technické sestavy Hwarang a Choong-moo, poté ukázala matsogi, sebeobranu, speciální přerážení a silové přerážení. Nakonec komise zkoušela uchazeče ze znalostí teorie.

Petra měla zranění na noze a byla velmi nerzvózní z průběhu a zvládnutí zkoušek. I přesto se jí vše podařilo a zkoušku úspěšně zvládla s bodovým ziskem 65 bodů.

Gratulujeme  ke krásnému výkonu a získání 1. danu.