Moravia Open 2023

27.-29. října se v Ostravě konala mezinárodní soutež Moravia Open, kromě disciplín taekwonda se zde pořádaly i zápasy v kickboxu. Celkem na tuto akci přijelo přes 500 závodníků ze 13 zemí. Protože bylo potřeba závodníky zvážit a některé i změřit, kvůli boji s pěnovými tyčemi, vyrazili jsme do Ostravy už  v pátek. Po registraci, vážení a měření jsme si dali večeři a vyrazili jsme se ubytovat na hotel.

V sobotu závodili v kategorii mini Denis Boček,  mladší žáci Petr Šoukal a Klára Mikešová,  starší žáci Marek Šoukal, Filip Nejedlý a Sarah Boček a senioři Eva Šoukalová a Pavel Vobůrka, kteří zároveň koučovali spolu s Josefem Bočkem.

Nejdříve se ukázali senioři v technických sestavách. Pavel Vobůrka 1.dan měl v kategorii 8 závodníků, v prvním kole se mu podařilo vyhrát, ale do finále se mu postoupit nepodařilo a získal bronzovou medaili. Eva Šoukalová 5. kup získala stříbrnou medaili, když prohrála finále. Následovaly sestavy mini a mladších žáků. Denis 8.kup získal stříbrnou medaili. Petr 6. kup těsně prohrál v prvním kole. Klára 8.kup porazila všechny soupeřky a došla až do finále, které také vyhrála a získala zlatou medaili, v kategorii bylo celkem 10 závodnic. Starším žákům Markovi a Filipovi se v technických sestavách nepodařilo postoupit do dalších kol. Sarah 3.kup zopakovala Klárčinu cestu do finále, ve kterém zvítězila a dosáhla tak na zaslouženou zlatou medaili v technických sestavách starších žákyň. Celkem měla 10 soupeřek.

V dalších disciplínách se podařilo Denisovi získat bronz z boje s pěnovými tyčemi, když jednoho závodníka porazil a se dvěma prohrál. V kopech na rychlost získal také bronzovou medaili. Ostatní žáci v doplňkových disciplínách na medaile nedosáhli.

Odpoledne patřilo sportovnímu boji. Pavel Vobůrka jeden zápas vyhrál a poté prohrál s vynikajícím bojovníkem Stepanem Knyshovem z Fighting Areny, získal tedy stříbrnou medaili z matsogi seniorů do 85kg. Marek Šoukal ve sportovním boji starších žáků do 45 kg jeden zápas vyhrál, v jednom remízoval a jeden velmi těsně prohrál až na úplném konci se slovinským bojovníkem. Podařilo se mu získat opět stříbrnou medaili, jak bývá pravidlem posledních závodů. Sarah v kategori starších žákyň do 45 kg získala také stříbrnou medaili s 1 výhrou,  1 prohrou a 1 remízou.

Během odpoledne přijeli junioři s koučem Rudolfem Matouškem. Sobotní závodníci a koučové odjeli večer domů.

V neděli šli do akce junioři Vojta Doležal a Petra Krčálová. Pavel Vobůrka měl na programu 2 disciplíny v kickboxu. Starší juniorce Petře se v technických sestavách 2.-1. kup nepodařilo postoupit do finále a byla z toho bronzová medaile. Ve sportovním boji v kategorii +64kg měla Petra 4 soupeřky, 2 porazila a se 2 prohrála a získala další bronzovou medaili. Mladší junior Vojta Doležal 8.kup na svých druhých závodech prošel přes všechny soupeře až do finále, které vyhrál, získal své první zlato a hned na mezinárodní soutěži. Ve speciálních technikách Vojta získal stříbrnou medaili. Pavel se v kickboxu zapojil do pointfightu a light contactu, v obou kategoriích prohrál finále a získal tedy 2x stříbrnou medaili.

Třebíčští závodníci celkově získali krásné 3 zlaté z technických sestav, 6 stříbrných a 5 bronzových medailí v taekwondu a 2 stříbrné v kickboxu. Děkujeme Pavlu Vobůrkovi, Evě Šoukalové, Josefu Bočkovi a Rudolfu Matouškovi za organizaci a koučování a všem závodníkům gratulujeme k parádním výsledkům a děkujeme za výbornou  reprezentaci oddílu.

Další fotografie naleznete na Google Fotkách.