Náš Vojta Fif Fiala se na ME neztratil

Náš Vojta Fif Fiala se na ME neztratil

Od 1. do 7. dubna 2019 se 43 reprezentantů ČR utkalo v konkurenci více jak 800 závodníků z 30 evropských zemí o medaile na letošním mistrovství Evropy ve sportovním taekwondu ITF, které se konalo v italském Rimini.

Třebíčský oddíl Taekwon-do tentokrát reprezentoval, na rozdíl od minulých mistrovství (o loňském ME více zde), pouze Vojtěch Fif Fiala. Vojtovi se ve velké konkurenci podařilo v disciplíně sportovní boj ve váze do 90 kg získat skvělé třetí místo.

Vojta Čech cvičí technické sestavy.
Vojta Čech nastupuje na ring v soutěži technických sestav.

Česká republika na tomto mistrovství nakonec vybojovala celkem 14 zlatých, 12 stříbrných a 15 bronzových medailí, čímž pohodlně udržela v konkurenci více jak 800 závodníků z 30 zemí Evropy celkové ČTVRTÉ místo v Evropě hned za vítězným Ruskem, Řeckem a Ukrajinou. Až daleko za sebou nechala reprezentaci Anglie, Bulharska i další zbylé země

Letošní mistrovství Evropy tedy dopadlo pro Českou republiku velmi dobře a opět jsme se zařadili nejen do první pětky v Evropě, ale ještě si o jedno místo polepšili.

Zahájení soutěže
Skupinové foto na bedně

Ke skvělému výsledku V. Fialaovi a celé reprezentaci gratulujeme a v roce 2020 pak již všechny přivítáme u nás v České republice, když se v termínu od 20 do 26. dubna 2020 uskuteční mistrovství Evropy v Praze!

Další informace o Mistrovství Evropy 2019 naleznete na stránkách Českého svazu Taekwon-do ITF. Shrnutí výsledků a shrnutí jednotlivých soutěžních dnů najdete v sekci aktuálně. Oficiální fotoalbum ME2019 obsahuje téměř 1000 fotografií.

Vojta Čech cvičí technické sestavy.