MČR KUP 2024

O víkendu 11.-12.5. 2024 se v Nymburce konalo Mistrovství České republiky barevných pásků. Soutěže se účastnilo přes 270 závodníků z 22 škol.  Z našeho oddílu odjeli do Nymburka mladší žáci Denis Boček (7.kup), Tomáš Konečný (7.kup), Petr Šoukal (6.kup), Simona Holasová (8.kup) a Klára Mikešová (7.kup), starší žáci Dominik Zahradníček (8.kup), Marek Šoukal (1.kup) a Sarah Boček (2.kup). Výpravu doprovodili koučové Michaela Malá a Josef Boček. Rudolf Matoušek a Petra Krčálová se soutěže účastnili jako rozhodčí.

Žáci závodili v sobotu. Soutěžní den začal technickými sestavami mladších žáků. Petr Šoukal prošel prvním kolem. Hned ve druhém kole se potkal s pozdějším vítězem kategorie. I přes velkou snahu však prohrál a získal bronzovou medaili z technických sestav mladších žáků. Dominik Zahradníček získal v technických sestavách stříbrnou medaili, když jednou remizoval a jednou prohrál. Marek Šoukal se probojoval až do finále, ale zde podlehl svému soupeři. Byl za to odměněn stříbrnou medailí z technických sestav – v této disciplíně nebyl Marek poslední dobou příliš úspěšný. Ostatním závodníkům se nepodařilo zasáhnout do bojů o medaile.

Následovala klání ve sportovním boji a speciálních přerážecích technikách – kopech ve výskoku. Ve sportovním boji starších žákyň Sarah jeden zápas vyhrála, druhý prohrála a domů si odvezla bronzovou medaili.

Marek se ve speciálních technikách proskákal až do finále, ve kterém se skáče tak dlouho, dokud někdo neskočí danou techniku lépe. Zde se poměrně dlouho rozeskakoval s výrazně vyšším soupeřem. Z tohoto souboje vyšel Marek vítězně a ke stříbru přidal zlato.

Hned poté se převlekl do chráničů na utkání ve sportovním boji starších žáků do 45 kg. Své soupeře porazil a završil tak den ziskem druhé zlaté medaile. S celkovou bilancí dvou zlatých a jedné stříbrné medaile se Marek stal nejúspěšnějším starším žákem celé soutěže a odvezl si domů zasloužený pohár.

Celkem získali naši závodníci 2 zlaté, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile. Děkujeme všem závodníkům za výbornou reprezentaci oddílu a gratulujeme k úspěchům.

Další fotografie naleznete na Google Fotkách.