Mistrovství České republiky černých pásků 2023

O víkendu 17.-19.11. 2023 se konalo Mistrovství České republiky černých pásků v Nymburce. Na MČR se utkalo 323 závodníků z 23 oddílů. Mistrovství ČR se mohou účastnit závodníci až od modrých pásků. V sobotu se na tatami představili starší žáci Sarah Boček a Marek Šoukal a senior Pavel Vobůrka, v neděli soutěžila starší juniorka Petra Krčálová. Koučovali Jaroslav Mašek, Josef Boček a Rudolf Matoušek. Sboru rozhodčích pomáhal Michal Kobylarz.

Sarah Boček (3.kup) se v technických sestavách dostala do čtvrtfinále, které prohrála s pozdější vítězkou kategorie. V cestě do čtvrtfinále porazila i závodnici s černým páskem. V konkurenci více než 30 závodnic je to skvělý výsledek. Ve sportovním boji se Sarah také nepodařilo postoupit do bojů o medaile. Prohrála opět ve čtvrtfinále. Celkově to byl vynikající výkon Sarah v obrovské konkurenci, i když nebyl zakončený medailí.

Starší žák Marek Šoukal (1.kup) v technických sestavách v konkurenci 37 závodníků prošel 3 koly vítězně. V dalším kole bohužel prohrál a ze soutěže vypadl před medailovými pozicemi. Ve sportovním boji do 45 kg zvládl hladce první kolo. V dalším kole porazil Jana Sekeru z klubu Sonkal, se kterým se mu na minulých soutěžích doposud vyhrát nepodařilo. Postoupil do finále, ve kterém těsně podlehl Matyáši Stuchlovi z klubu Silla. Získal tedy opět stříbrnou medaili, která Marka provází celý tento podzim. A stal se vicemistrem České republiky za rok 2023.

Pavel Vobůrka (1. dan) v technických sestavách seniorů prohrál ve čtvrtfinále. Ve sportovním boji seniorů do 85kg pak vybojoval 3. místo.

Petra Krčálová (1.kup) v technických sestavách nepostoupila do bojů o medaile. Ve sportovním boji si vybojovala postup do finále, které vyhrála. Získala zlatou medaili a stala se mistryní České republiky pro rok 2023.

V obrovské konkurenci nejlepších závodníků republiky získali třebíčští závodníci dohromady jednu zlatou, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. Gratulujeme všem závodníkům k úspěchům a děkujeme koučům Jaroslavu Maškovi, Josefu Bočkovi a Rudolfu Matouškovi za koučování a organizaci.

Další fotografie naleznete na Google Fotkách.