Leon Open 2024

Leon Open 2024

 

V sobotu 13. dubna 2024 se v Mostě konal Leon Open – 1. kolo národního poháru v kickboxu. Na této soutěži se dají získat nominační body na MČR, které se bude konat v září v Teplicích. Kickboxerská skupinka našeho oddílu je zatím malá.  Do Mostu se vypravil tým ve složení Pavel Vobůrka, Petra Krčálová a Marek Šoukal. Pro Petru a Marka to byly první závody v kickboxu.  Naši závodníci se ukázali v disciplínách pointfight (boj na první zásah) a light contact – ta se více podobá sportovnímu boji v Taekwondo ITF, na který jsou naši závodníci zvyklí.

 

 

Petra neměla v juniorské kategorii soupeřku, tak bojovala pouze v light contactu s jedinou ženou na závodech. Zpočátku vedla, ale pak dostala kop do hlavy a prohrála na KO. Sice tím získala stříbrnou medaili, ale body za prohru se nezapočítávají.

Pavel v lightcontactu získal stříbnou medali když prohrál finále ve vyšší váhové kategorii.V point fightu prohrál základní kolo, což ho posunulo do boje o bronz, který vyhrál. Získal bronzovou medaili a body za umístění a výhru.

Marek neměl v pointfightu ve své váhové kategorii soupeře, tak závodil ve váhové kategorii -52 kg. Tento zápas prohrál a získal stříbrnou medaili. V light contactu Marek prohrál první zápas s velmi vysokým soupeřem. Postoupil do boje o bronz. Zde se mu již podařilo vyhrát a získat bronzovou medaili a nominační body na MČR.

Celkově to byla těžká utkání a ukázala nám, na co je potřeba se zaměřit při tréninku.

 

 

Třebíčští závodníci si celkem přivezli 3 stříbrné, 2 bronzové medaile a spoustu cenných zkušeností. Děkujeme Pavlu Vobůrkovi za organizaci a koučování a všem závodníkům gratulujeme k výsledkům a děkujeme za reprezentaci oddílu.

Další fotografie naleznete na Google Fotkách