Jarní soustředění v Nesměři 2024

Jarní soustředění v Nesměři 2024

 

 

V pátek 17. května jsme se sešli na soustředění v RS Nesměř u Velkého Meziříčí. V pátek podvečer jsme si dali výběh k vysílači a potom na zříceninu Templštejn, po cestě byly akční přestávky, vyplněné různými nácviky technik. Mladší a méně zdatní bojovníci běželi kratší trasu pouze na Templštejn. Po doběhnutí zpět jsme měli rytířské závody, jejichž náplní bylo odnést člena týmu stanovenou trasou do cíle.

 

Kopeme ap chagi
Úspěšný výběh na kopec
Techniky s Romanem

Po sobotní ranní rozcvičce a snídani nás čekal dopolední trénink. V první části jsme se věnovali nácviku sestav a krokových bojů na nadcházející zkoušky. Druhá část byla věnována nácviku boxerské chůze pod vedením Rudolfa Matouška (4. dan) a Romana Gregora, bojovníka  se zkušenostmi z různých bojových stylů, který zápasí v MMA, muay thai a kickboxu. Pro starší účastníky si připravil výživný bojový trénink. Skupinka mladších bojovníků pilovala boxerskou chůzi a potom hrála hry.

nácvik technických sestav
kickbox s Romanem

V sobotu odpoledne proběhla ukázka bojového umění Bujinkan v podání Martina Žipaje. Základem tohoto umění je boj beze zbraně, jakákoliv zbraň je přizpůsobením se, to je i celá filozofie Bujinkanu – přizpůsobení se podmínkám a okolní situaci. Martin nám ukázal různé obranné techniky a mimo jiné i velmi zajímavé svazování na dálku.

ukázka zbraní
svazování na dálku
zbraně v akci

K večeru bylo proměnlivé počasí s deštěm, takže někteří odpočívali v budově, ale ostatní hráli venku fotbal nebo volejbal. Poté jsme dokončili rytířské závody a na druhou večeři jsme si opekli špekáčky a zazpívali si u ohně. K tomu nám hrál na kytaru Tomáš Fejta (1. dan). Na závěr dne nás čekala zkouška rytířské odvahy.

rytířské závody
opékání špekáčků

 

V neděli dopoledne proběhla ukázka Sorudo pod vedením Michala Kobylarze (5. dan). Po obědě se konala soutěž týmů v technických sestavách. Všichni zacvičili několik sestav, a zároveň se podíleli na rozhodování jako rozhodčí. Vyhrál tým černých pásků ve složení Petra Krčálová (1. dan) a Rudolf Matoušek (4. dan). Potom už zbývalo jenom odnést tašky do aut, rozloučit se a odjet domů.

Tým žlutých pásků
Tým zelených pásků
Tým žlutých pásků

Počasí bylo různé, střídalo se mokro, déšť, chladno i sluníčko a hezky teplo. Odjížděli jsme plní zážitků. Děkujeme všem trenérům za organizaci a pomoc s tréninky. A těšíme se na všechny členy oddílu na příštím soustředění v září. 

Další fotky naleznete na Google fotkách.

společná fotka všech účastníků