Třebíčští taekwondisté na Czech Open

V březnu se do sportovního centra v Nymburce sjela na Czech Open česká špička a řádka zahraničních výprav. Letos se tento turnaj dostal mezi šest vybraných prestižních soutěžních akcí Taekwondo ITF označených jako „EITF A class tournament“.

Také proto letošní ročník přilákal opět nové státy. K tradičním účastníkům z Bosny, Estonska, Lotyšska, Moldavska, Polska, Řecka, Slovenska, Slovinska, Ukrajiny a samozřejmě České republiky se přidali závodníci z Běloruska, Rakouska, Rumunska, Španělska a Walesu. Celkem pořadatelé evidovali 467 závodníků ze 49 škol a týmů.

Třebíčská výprava odjela na turnaj se třemi juniory a pěti seniory. Očekávání naplnil vládce posledních let v ČR v nejtěžší váhové kategorii, Vojtěch Fiala, který ve své disciplíně sportovní boj nad 85 kg ziskem zlata ukázal, že vítězit umí nejen v domácí konkurenci. Mimo jiné porazil v semifinále i obrovského estonského borce. S ambicemi jeli na závod i další reprezentanti ČR z Třebíče Jiří Matoušek ve váze do 85 kg a Tomáš Sotolář do 78 kg. Oba stejně zvládli vítězně úvodní zápasy, ale ve druhém kole svým soupeřům podlehli. V kategorii do 71 kg poprvé bojoval mezi dospělými Tomáš Vobůrka, který svá vystoupení zvládnul velmi dobře, dvakrát vyhrál a dostal se mezi nejlepších 8, kde až poté prohrál ve čtvrfinále.

Tomáš Sotolář si díky přesné a silné technice dvou úderů a tří kopů na desky spravil chuť v silovém přerážení ziskem stříbra v ohromné konkurenci urostlých mužů.

Junioři byli také úspěšní, v disciplíně technických sestav se prosazuje Vojtěch Čech a nyní opět potvrdil jsou kvalitu druhým místem ve své kategorii. Pro změnu Martin Matoušek předvedl vysoký výskok a svou obratnost ve speciálním přerážení a obsadil 3. místo.

Celá soutěž byla velmi dobře organizačně zvládnutá a zahraniční výpravy si pochvalovaly její průběh. Pro reprezentanty je součástí přípravy na Mistrovství Evropy, které se koná koncem dubna v Estonsku. Třebíčský oddíl by na něm v rámci reprezentačního týmu ČR měl mít hned 3 zástupce.