Czech Open 2024

O víkendu 2.3. – 3.3. 2024 se v Praze konala mezinárodní soutěž Czech Open 2024 – Memoriál Marka Lazora. Zazávodit si přijelo přes 400 závodníků – 41 oddílů ze 13 států. O špičkové závodníky nebyla nouze. Z našeho oddílu odjeli do Prahy mladší žáci Denis Boček (8.kup) a Klára Mikešová (7.kup), starší žáci Marek Šoukal (1.kup) a Sarah Boček (2.kup), starší juniorka Petra Krčálová (1.dan) a senior Pavel Vobůrka (1.dan). Výpravu doprovodili Michaela Malá, Josef Boček, Jaroslav Mašek a Rudolf Matoušek, který v sobotu pomáhal sboru rozhodčích.

V sobotu ráno začala soutěž mladších žákyň v technických sestavách, Klára Mikešová opět potvrdila své kvality, porazila všechny své soupeřky a získala zaslouženou zlatou medaili. Denisi Bočkovi se podařilo vyhrát první kolo. Hned ve druhém kole se utkal s pozdějším vítězem kategorie. I přes pěkný výkon však prohrál a získal bronzovou medaili z technických sestav mladších žáků. Sarah Boček postupně procházela pavoukem soutěže technických sestav vítězně, ale souboj o postup do finále prohrála. Získala také bronzovou medaili. Marek Šoukal a  Pavel Vobůrka se v technických sestavách neprobojovali dál a do bojů o medaile tak nezasáhli.

Následovala klání ve sportovním boji. Sarah jeden zápas vyhrála, druhý prohrála, a tak si odvezla druhou bronzovou medaili. Pavel Vobůrka ve sportovním boji seniorů do 85 kg jednoho soupeře porazil, ale další dva zápasy, které svedl s evropskými šampiony,  prohrál. Získal tak celkem těžce vybojovanou bronzovou medaili.

Marek Šoukal porazil všechny soupeře, kteří mu stáli v cestě do finále, jednoho slovinského a jednoho ukrajinského. Ve finále se utkal s kamarádem z brněnského klubu, se kterým v minulosti několikrát remizoval. Tentokrát se mu podařilo zvítězit a získal vytouženou zlatou medaili ze sportovního boje starších žáků do 45 kg. Poté přišla disciplína speciálních technik – přerážení ve výskoku. Zde se Markovi podařilo získat bronzovou medaili.

Na úvod obou soutěžních dnů se vyhlašovalo konečné pořadí svazového žebříčku za rok 2023. V neděli byli vyhlášeni nejúspěšnější junioři. Petra Krčálová se umístila v celkovém pořadí na 3. místě, v kategorii sportovního boje dokonce obsadila první pozici a byla odměněna plaketou za nejlepší juniorskou závodnici ve sportovním boji.

Co se týká závodění, v technických sestavách se Petře nepodařilo probojovat k medailovým pozicím. Ve sportovním boji první zápas vyhrála. Ve druhém zápase proti ní nastoupila zkušená estonská závodnice, a ačkoli s ní Petra nakonec prohrála, předvedla fantastický výkon a i přes zranění nohy statečně bojovala až do konce. Na medaili tak sice nedosáhla, ale předvedla, že bojovat opravdu umí.

Naše početně skromná výprava byla velmi úspěšná. Celkem získali naši závodníci  2 zlaté a 5 bronzových medailí. Děkujeme všem závodníkům za výbornou reprezentaci oddílu a gratulujeme k úspěchům.

Další fotografie naleznete na Google Fotkách.