Czech open 2023 - memoriál Marka Lazora

O víkendu 3.-5. března se v Praze konala největší mezinárodní soutěž v České republice Czech open. Na soutěž dorazilo 382 závodníků ze 41 škol a 12 zemí (Estonsko, Moldavsko, Maďarsko, Anglie, Finsko, Slovinsko, Srbsko, Slovensko, Bosna a Hercegovina, Norsko, Ukrajina a Česká republika). Třebíčský oddíl přijeli reprezentovat 4 zkušení závodníci: Sarah Boček – starší žákyně, Marek Šoukal – starší žák, Petra Krčálová – starší juniorka, Pavel Vobůrka – senior. Závodníky podporovali kouči Rudolf Matoušek a Jaroslav Mašek.

V sobotu ráno začaly soutěže žáků a žákyně. Sarah Boček v technických sestavách sice dvakrát vyhrála ale na medaili to nestačilo, ve sportovním boji si vybojovala bronzovou medaili. Marek Šoukal v technických sestavách bohužel prohrál hned v prvním kole, nicméně ve sportovním boji si vybojoval bronzovou medaili.

Odpoledne začali soutěžit i senioři. Pavel Vobůrka v technických sestavách jednou vyhrál ale poté prohrál ve čtvrtfinále. Ve sportovním boji bylo rozděleno 8 závodníků do dvou skupin po 4. Pavel ve skupině všechny tři závodníky porazil a ve finále na něj čekal mistr světa z roku 2019 Stepan Knyshov z ostravského klubu Fighting Arena se kterým prohrál a získal tak stříbrnou medaili.

Neděle patřila juniorům. Petra Krčálová v technických sestavách prohrála v prvním kole. Ve sportovním boji bylo rozděleno 9 závodnic do třech skupin po 3. Petra ve skupině porazila obě závodnice a dostala se do finálové skupiny, tam jednu závodnici porazila ale s druhou (reprezentantkou Estonska) prohrála a získala stříbrnou medaili.

Celkově třebíčský oddíl získal dvě stříbrné a dvě bronzové medaile. Děkujeme všem závodníkům za skvělou reprezentaci oddílu a gratulujeme k výsledkům. Dále děkujeme Rudolfu Matouškovi a Jardovi Maškovi za koučování a organizaci.

Další fotografií naleznete na Google Fotkách, nebo ve fotogalerii Českého svazu Taekwon-do ITF.