Czech Open 2019

První březnový víkend proběhla v Nymburku mezinárodní soutěž Czech Open. Jedná se o prestižní soutěž, kterou organizace EITF řadí do prestižního okruhu A-class turnajů. Za třebíčský oddíl se pod vedením kouče Jiřího Matouška soutěže zúčastnili v seniorské kategorii Vojtěch Fiala a Pavel Vobůrka. V juniorské kategorii se na soutěž vypravil Vojtěch Čech. Třebíčskou výpravu uzavřel Pavel Zejda, který se zúčastnil jako rozhodčí.

První soutěžní den byly na programu seniorské a žákovské kategorie. Do nich nejprve nastoupil Pavel Vobůrka v technických sestavách 2.-1.kup. Pavlovi se bohužel nepovedlo přes těsný výsledek projít do druhého kola. Po něm nastoupil náš dlouholetý reprezentant Vojtěch Fiala do kategorie sportovní boj do 92 kg. Zde se nejprve utkal s reprezentačním kolegou Adamem Chlebkem, se kterým těsně prohrál. Poté však nastoupil proti aktuálnímu mistru Evropy, kterým je Borut Sobota ze Slovinska. Vojta Borutovi vrátil loňskou porážku z mistrovstvi Evropy a vybojoval tak 2.místo.

Vojta Fif Fiala získal stříbro ve sportovním boji!
Vojta Čech sbíral zkušenosti a přízeň fanynek.

Druhý den byly na programu juniorské kategorie, do kterých zasáhl náš čerstvý junior Vojta Čech. Nejprve nastoupil do kategorie technických sestav pro 4.-3.kup. Zde bohužel nepostoupil z prvního kola vlivem chyby, která možná pramenila v nervozitě z nové náročnější kategorie. Následovaly sportovní boje do 55 kg, kde se Vojta prvně utkal s brněnským bojovníkem, se kterým těsně prohrál. V druhém zápase se Vojta utkal s estonským reprezentantem, který byl držitelem mistrovského stupně dan. I když byla zkušenostní převaha na straně soupeře, Vojta se nezalekl a statečně mu čelil celý zápas, který ale nakonec prohrál. Nakonec Vojta nastoupil do disciplíny speciální přerážení nohou ve výskoku, kde se jako jeden z mála závodníků nominoval a měl možnost bojovat o 2. nebo 3. místo. Bohužel se nezadařilo a Vojta nakonec skončil na 5.-7. místě. Soutěží ve speciálních technikách skončily i celé závody.

Vojta Čech nastupuje na ring v soutěži technických sestav.
Vojta Čech cvičí technické sestavy.

Ve 3 závodnících si třebíčský oddíl odvezl z Czech Open 1 stříbrnou medaili a spoustu zkušeností.