2. kolo Poháru ČST v Praze

21.října 2023 se v Praze konala celorepubliková soutěž – 2. kolo Poháru ČST. Závodilo se v technických sestavách od žlutého pásku a sportovním boji od modrého pásku.  Soutěžilo se systémem každý s každým, takže příležitostí si zazávodit bylo dostatek.

Na Pohár ČST se z Třebíče vydala výprava ve složení mladší žáci Denis Boček, Petr Šoukal, mladší žákyně Klára Mikešová,  starší žák Marek Šoukal, starší žákyně Sarah Boček, mladší junior Vojta Doležal, starší juniorka Petra Krčálová a senioři Eva Šoukalová a Pavel Vobůrka, kteří zároveň koučovali spolu s Josefem Bočkem a Michaelou Malou.

Nejdřív začala soutěž v sestavách mladších žáků. Denis 8. kup vyhrál 1 zápas a 2 prohrál, což na postup ze skupiny nestačilo. Petr 6. kup všechna své vystoupení prohrál. Klára 8.kup jednou prohrála a jednou vyhrála a získala stříbrnou medaili v technických sestavách mladších žákyň.

Následně šli do akce starší žáci a žákyně Marek 1.kup a Sarah 3.kup, tentokrát se jim nepodařilo v technických sestavách postoupit ze skupin do bojů o medaile. Stejně tak Pavlu Vobůrkovi. Mladší junior Vojta Doležal 8.kup na svých prvních závodech získal v technickcýh sestavách stříbrnou medaili, když jednou prohrál a jednou vyhrál. Starší juniorka Petra Krčálová získala v technických sestavách 2.-1. kup bronzovou medaili. Seniorka Eva Šoukalová 5. kup získala v technických sestavách  stříbrnou medaili po jedné výhře a jedné prohře.

Ve sportovním boji starších žáků do 45 kg Marek ve 2 soubojích zvítězil a v jednom velmi těsně prohrál a získal stříbrnou medaili.  Sarah se podařilo ve sportovním boji starších žákyň  do 40 kg jednou remizovat a získala bronzovou medaili. Petra Krčálová získala ve sportovním boji starších juniorek také stříbrnou medaili. Pavel Vobůrka získal ze sportovního boje seniorů do 92 kg bronzovou medaili.

Třebíčští závodníci si domů přivezli 5 stříbrných a 3 bronzové medaile. Děkujeme Pavlu Vobůrkovi, Evě Šoukalové, Míše Malé a Josefu Bočkovi za organizaci a koučování a všem závodníkům gratulujeme k výsledkům a děkujeme za reprezentaci oddílu.

Další fotografie naleznete na Google Fotkách nebo ve fotogalerii Českého svazu taekwondo.