1. kolo Poháru ČST v Praze

V sobotu 10.února 2024 se ve sportovní hale v Praze – Řepích konalo 1. kolo poháru Českého svazu taekwon-do ITF. Náš oddíl odjelo reprezentovat 14 závodníků: mladší žákyně Andrea Šrámková (8.kup) a Klára Mikešová (7.kup), mladší žáci Lukáš Bulín (8.kup), Denis Boček (8.kup) a Petr Šoukal (6.kup), starší žákyně Sarah Boček (2.kup), starší žáci Matěj Kubíček (8.kup) a Marek Šoukal (1.kup),  mladší juniorka Nela Brabencová (7.kup), mladší junior Vojtěch Doležal (7.kup), starší juniorky Tereza Budějovská (5.kup) a Petra Krčálová (1.dan), starší junior Daniel Brabenec (7.kup) a senior Pavel Vobůrka (1.dan). Výpravu doprovodili koučové Rudolf Matoušek, Josef Boček a Michaela Malá.

Soutěž byla tradičně zahájena technickými sestavami, a to skupinou 8.–7.kup. Andrea Šrámková předvedla pěkné výkony, na medaili to bohužel nestačilo. Klára Mikešová se nenechala první prohrou rozhodit a v dalších soubojích vyhrála a tím si vybojovala zaslouženou stříbrnou medaili. Mladší žáci 8.-7.kup byli v sestavách vzhledem k vysokému počtu závodníků rozděleni do tří skupin. Lukáš Bulín bohužel nepostoupil ze své skupiny a do bojů o medaile tak nezasáhl. Nejmladší člen třebíčské výpravy, teprve šestiletý Denis Boček, předvedl velmi podařené sestavy bez jediné prohry, vyhrál svoji skupinu a postoupil do finále. Nakonec si výhrou zajistil zlatou medaili a za sebou nechal jedenáct soupeřů.

Nela a Daniel Brabencovi nezůstali pozadu a přivezli si také cenné kovy ze své první soutěže – Nela vybojovala bronz a Daniel stříbro. Zbývající závodníci při technických sestavách tentokrát rozhodčí nepřesvědčili a zůstali bez medaile.

Ve sportovním boji se pak podařilo získat bronzovou medaili Sarah Boček. Pavel Vobůrka, který čelil velmi zkušeným borcům, vybojoval také bronzovou medaili. Zasloužené 1. místo a tím zlatou medaili ve sportovním boji získala Petra Krčálová, která nastoupila plná energie a zejména první soupeřce s přehledem ukázala, co umí. Však ji má také v hledáčku tým české reprezentace, a my jsme na ni právem hrdí.

Třebíčští závodníci si celkem přivezli 2 zlaté, 2 stříbrné a 3 bronzové medaile. Děkujeme Rudolfu Matouškovi, Pavlu Vobůrkovi, Míše Malé a Josefu Bočkovi za organizaci a koučování a všem závodníkům gratulujeme k výsledkům a děkujeme za reprezentaci oddílu.

Další fotografie naleznete na Google Fotkách nebo ve fotogalerii Českého svazu taekwondo.